Milli Eğitim Bakanından Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğüne Teşekkür

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sakarya'da düzenlenen yapay zeka çalıştayına telefonla sürpriz bağlantı gerçekleştirdi. Bakan Selçuk, “Sizlerin Milli Eğitim Bakanlığına, eğitime ve öğretmenlere verdiğiniz destek gerçekten çok kıymetli. Emekleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

MEB 20.10.2020, 18:22
Milli Eğitim Bakanından Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğüne Teşekkür

“DESTEK ÇOK KIYMETLİ”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde düzenlenen Temel Eğitim ve Ortaöğretimde Yapay Zeka Eğitimi Çalıştayına görüntülü bağlantı gerçekleştiren Bakan Selçuk, katılımcı akademisyen ve öğretmenlere çabaları için teşekkür etti.  Çalıştayın verimli geçmesini dileyen Selçuk, "Neticelerinin bir an önce hayata geçmesi konusunda temennilerimi iletiyorum. Sizlerin Milli Eğitim Bakanlığına, eğitime ve öğretmenlere verdiğiniz destek gerçekten çok kıymetli. Emekleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi. 

ZEKA ÇALIŞMALARI

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, amaçlarının yapay zekanın geliştirilmesi, denetlenmesi ve eğitim müfredatına nasıl entegre edileceğinin yollarını aramak olduğunu aktararak, "Bu süreci Bakanımız Sayın Ziya Selçukun da destekleriyle ülkemizde ders programlarında yerini alacak şekilde tamamlayacağımızı ümit ediyorum." ifadesini kullandı. İl Milli Eğitim bünyesinde yapay zeka çalışmalarına da destek olacak "Veri Bilimi ve Öğrenme Analitiği Merkezi" kurduklarını aktaran Durmuş, Sakaryada bu konuya verdikleri önemle sürecin en büyük parçalarından biri olduklarını kaydetti.

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı