Milli Eğitim Müdürünün Veda Mesajı Gündem Oldu

İlkadım ilçe Milli Eğitim Müdürü H.i. Akmeşe bu uğraşında başarılı olamamış Milli Eğitim Bakanlığınca Muğla ili Bodrum ilçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. İlçe Müdürü veda mesajında İl müdürüne ne teşekkür etti ne de andı....

MEB 19.09.2021, 23:46
Milli Eğitim Müdürünün Veda Mesajı Gündem Oldu

Eğitim her şeyden önce bir gönül işidir. Öğretmenlik mesleği işbirliği, özveri ve iyi ilişkiler kurmayı gerektirir. Öğretmenlerimizin en çok serzenişte bulunduğu konu meslek itibarlarının her geçen gün eridiği yönündedir.

Samsun il Milli Eğitim Müdürlüğü için kıyasıya bir yarışın yaşandığı kamuoyunun gündemine düşmüştü. Samsun il Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna Milli Eğitim Bakanlığının yeni yönetimince Murat YİĞİT atanmıştı. Samsun İlkadım ilçesi Milli Eğitim Müdürü H.İ. Akmeşenin bu makam için çok uğraş verdiği yeni müdürün göreve başlamasına rağmen bu uğraşını sürdürdüğü iddialar arasındaydı.

Fakat İlkadım ilçe Milli Eğitim Müdürü H.i. Akmeşe bu uğraşında başarılı olamamış Milli Eğitim Bakanlığınca Muğla ili Bodrum ilçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanmıştı. İlgili kişinin twitter adresi üzerinden yayınladığı veda mesajı şaşkınlığa sebep oldu.

Kişi yayınladığı mesajda Samsun ilinde yaptığı görevlerin tümünü yazmamıştı. Mesela Bafra ilçesinin bir köyünde müdür olarak çalışırken 2014 yılında şartsız, kritersiz olarak( 2014 yönetmeliğini eğitim camiası çok iyi bilmektedir) Samsunun en büyük Anadolu Lisesine müdür olarak atanmıştı. Kişinin yayınladığı veda mesajında bu hususlara değinmemesi,

Ayrıca çalıştığı bürokratlara teşekkür ederken sadece Samsun Valisi ve ilgili ilçenin Kaymakamına ismen şükranlarını sunarken, eğitimci arakadaşlarına ise il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerine diyerek şükranlarını sunması il Milli Eğitim Müdürüne dahi ismen yer vermemesi şaşkınlığa sebep olmuştur. Bir eğitim yöneticisinin eğitimci arkadaşlarını ismen anmaması gündem olurken bu anlayışın yorumunu öncelikle siz öğretmenlerimize ve eğitim yöneticilerimize bırakıyoruz. 

Yorumlar (17)
Gerçekler 1 ay önce
1- Samsun Anadolu Lisesi'ne sınavla geldi.
2-Ondan önceki müdür görevlendirme idi ve kendisi özel okula 100.000 TL transfer ücreti ve 20.000 TL maaş, makam aracı ve şöfer için yani tamamen duygusal nedenlerle kendi gitti.
3- Sudan sebeplerle kendisine 9 tane soruşturma açtıran ( hiçbirinden ceza almamıştır) devrik müdüre siz teşekkür edermiydiniz.
4- Araştırmadan ısmarlama haber yapmayın.
Komiksiniz 1 ay önce
Coşkun'mu Davut'mu:)))
Alper 1 ay önce
Birilerinin gazına gelerek yaptığınız haberin hiçbir aslı yoktur. Buna kimse inanmaz. Sizin yazdıklarınız ancak müdür beyin büyüklüğünü gösterir. Çatlayın. Çekemiyorsanız anten takın
ALPEREN05 1 ay önce
Kardeşim bunun niresi haber niteliği taşıryor ki konu ettiniz.Böyle basit sulu işleri ekranlarınıza taşımayın.
Basiret 1 ay önce
Makamlar için bu kadar uğraş sanırım biraz sakınca arz ediyor.
Mehmet 1 ay önce
İşiniz gücünüz adrese teslim, ısmarlama haber yapmak.
Kalender 1 ay önce
Birilerinin çok canı yanmış çok
Samsunlu Okul Müdürü 1 ay önce
Biz okul müdürleri olarak ilçe müdürümüzün ayrılmasından üzüntü duyduk. Eski il müdürü çok uğraştı kendisi ile başaramadı. İbrahim bey bu fitneden uzaklaşmak için ülkenin diğer ucuna gidiyor. Hala uğraşıyor ayıp artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak 05:38
Güneş 07:02
Öğle 12:56
İkindi 16:06
Akşam 18:41
Yatsı 20:00