Milli Eğitim Ücretsiz Tablet Başvurusunu Açıkladı (Devlet Bedava Tablet ve Laptop Başvuru Formu)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'tan bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada devletin dağıtacağı 500 bin tablet ve laptop için başvuru şartlarına , başvuru detaylarına ve dağıtımların yapıldığı yerler hakkında bilgi verdi.

MEB 18.10.2020, 09:22
Milli Eğitim Ücretsiz Tablet Başvurusunu Açıkladı (Devlet Bedava Tablet ve Laptop Başvuru Formu)

Devlet tablet ve laptop dağıtıyor. Başvuru yeri açıklandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir son dakika açıklamasında bulundu. Twitter adresi üzerinden açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet dağıtımına ilişkin velilere uyarıda bulunurken , tabletlerin nerelerde dağıtıldığını , neye göre tablet dağıtımı yapıldığını söyledi. 

Twitter adresi üzerinden uyarıda bulunan Bakan Selçuk şu ifadelerle paylaşımda bulundu:

"Değerli velilerimiz, tablet dağıtımı, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından, gelir durumu, eğitim çağındaki kardeş sayısı gibi kriterlerle okullarımız aracılığıyla yapılıyor. Bakanlık adıyla arayan ve kişisel bilgilerinizi isteyen kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olun lütfen."

BAŞVURU YERİ

Bakan Selçuk, öğrencilerin okuyan kardeş sayısı, gelir durumu ve başarı durumlarına bakılarak tablet dağıtımı yapılacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Bakanlığımız ve diğer kuruluşlardan öğrencilerimize ulaştırılacak bilgisayarlarla ilgili dağıtım planı, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından, ailesinin gelir durumu, eğitim çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi ve okul başarısı gibi hususlar dikkate alınarak yapılıyor. "

Yorumlar (0)
banner51
14°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Ekim 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:16
Öğle 12:54
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:40