Öğretmenlere 17 Mayıs için seyahat izni kolaylığı sağlanmalıdır

17 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi şehir dışına çıkan öğretmenlerin 17 Mayıs’ta görev yerlerine dönebilmeleri için seyahat izni kolaylığı sağlanmalıdır.

MEB 13.05.2021, 02:11
Öğretmenlere 17 Mayıs için seyahat izni kolaylığı sağlanmalıdır

17 günlük kapanma ve sokağa çıkma yasağı kararının öncesinde il dışına çıkan bazı öğretmenlere 17 Mayıs’ta görev yerlerine dönebilmeleri için seyehat izni kolaylığı sağlanması gerekiyor.

MEB veya İçişleri Bakanlığının bu konuda şimdiye kadar herhangi bir düzenlemesi veya açıklaması yok. İl dışına çıkan öğretmenler görev yerlerine dönebilmek için E-Devlet üzerinden başvuru açılmasını bekliyor. Şayet düzenleme yapılmazsa il dışına çıkan öğretmenler görev yerlerine dönemeyebilir!

Konunun aciliyetine binaen ivedilikle bir düzenleme yapılmalı ve İçişleri Bakanlığı mağduriyet yaşanmaması için çözüm üretmelidir.

Bu konuda açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan da 17 Mayısta herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının bu hususta tedbir almasını önerdi. 

İşte Talip Geylanın o açıklaması;

Bazı öğretmenler Talip Geylanın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasının ardından kapanma döneminde şehir dışına çıkan öğretmenlere tepki gösterdiler.

İşte tepki açıklamalarından bazıları;

AJANS KAMU - ÖZEL HABER

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 24 Haziran 2021
İmsak 03:25
Güneş 05:26
Öğle 13:12
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:39