Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Deprem!

AJANSKAMU.NET-Liselere Giriş Sınavı Sonuçlarını beğenmeyen işgüzar İl Milli Eğitim Müdürü 84 Okul Müdürüne LGS Cezası verip, 21 Okul Müdürünü Görevden Aldı! Eğitim Bir Sen Sivas Şubesinden bu olaya sert tepki geldi.

MEB 10.01.2020, 15:08 10.01.2020, 15:08
Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Deprem!

AJANSKAMU.NET-Liselere Giriş Sınavı Sonuçlarını beğenmeyen işgüzar İl Milli Eğitim Müdürü 84 Okul Müdürüne LGS Cezası verip, 21 Okul Müdürünü Görevden Aldı! Eğitim Bir Sen Sivas Şubesinden bu olaya sert tepki geldi.

Orta Anadolu’nu Yiğidolar şehri Sivas eğitimde okul müdürlerine verilen ceza ile sarsıldı. 2018 LGS’de Türkiye 38. Olan Sivas 2019 LGS’de 59’ unculuğa gerileyince her zamanki gibi suçlu okul müdürleri oldu.

Orta Anadolu’nu Yiğidolar şehri Sivas eğitimde okul müdürlerine verilen ceza ile sarsıldı.  

2018 LGS’de Türkiye 38. Olan Sivas 2019 LGS’de 59’ unculuğa gerileyince her zamanki gibi suçlu okul müdürleri oldu.  167 ortaokulu olan Sivas’ta, 2019 LGS’de Sivas ortalamasının altında kalan 84 okul müdürü hakkında müfettişlerce soruşturma başlatıldı.  Okulları YAP(Yönetici Akademik Projesi) ile fizikî koşullar, temizlik ve hijyen bakımından önce memurlar sonra müfettişler marifetiyle denetleyen il milli eğitim müdürlüğü, bu denetim raporları ve LGS sonucuna göre Sivas ortalamasının altında kalan 84 okul müdürünün 21 tanesini İl İdaresi Kanununa dayanarak görevden aldı. Yürütülen soruşturma neticesinde 84 okul müdürünün hepsine kınama cezası verildi.

Konuya dair tweter hesabı üzerinden açıklama yapan Sivas Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Halil İbrahim TEMİZ yapılan uygulamaya isyan etti. Şahsi tweter hesabından “ Sivas’ta LGS sınavlarında il ortalamasının altında kalan 84 okul müdürüne soruşturma açılıyor. 21 tanesi görevden alınıyor ve 4 ay sonra tamamına kınama cezası veriliyor. “dedi.

LGS’de ortalamanın altında kalan okullarla ilgili düzenlenen müfettiş raporlarında “ zümrelerde başarıyı artırıcı tedbir alınmadığı, öğretmenler kurulunda başarıyı artırıcı tedbirlerin konuşulmadığı “ gerekçesi ile ceza teklifi getirildiği öğrenildi.  Öğretmenler kurulunda ve zümre toplantılarında konuşulan her şeyin yazılmamış olabileceği gerçekliği göz ardı edildi.

Olayın Sivasta uyandırdığı infial sonucunda İşgüzar İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI daha düne kadar hangi başarıya imza attı ki paraşütle Sivasa İl Milli EĞitim Müdürü olduktan sonra böyle bir tavır içerisine girebildi yorumlarının yapılmasına yol açtı.

Milli Eğitim Bakanlığında İsmet YILMAZ döneminde görev yapmış olan SivasValis Salih AYHANın beyin yönettiği Sivasa bu olay yakışmamıştır. 

 

 

 

Yorumlar (9)
İhsan AKÜZÜM 5 ay önce
EBS Yetkilileri;Sizin referanslarınız la işbaşına getirtilen 99 Puanlı Okul Müdürlerinizden bir kısmı teknoloji yoksunu olup, hala e-okulda işlem yapamayacak veya geçirmiş olduğu disiplin soruşturması sonucunda son savunma dilekçesini yazamayacak ya da eline tutuşturulan hazır basın açıklaması bildirisini okumayacak kadar basiretsiz okul Müdürlerinize ne demeli.Diyarbakır Dicle örneğinde olduğu gibi.Yazık bu ülkeye. Böylesi basiretsiz Okul Müdürleri işbaşında olduğu sürece.Sıvas İl Milli Eğitim Müdürünü Canı gönülden kutluyorum.
Mehmet Bilgi 5 ay önce
O bahsettiğiniz okul müdürleri okulda mangal çiğköfte partileri veriyordu. eğitimle ilgili hiçbirşey umurlarında değildi. Ağada onlardı paşada onlardı. eee bizahmet birileride hesabını sorsun lütfen.
M. Karabıçak 5 ay önce
Başarısız müdürler görevden alınmalıdır ki bunu sayın Bakanımız da söylüyor. Müdür Bey doğruyu yapmış. Birileri bedel ödemelidir ve ödemiş. O kadar çok vasıfsız müdürler okullara yönetiyor ki en iyisi olmuş. Çalışmayan, çabalamayan yer işgal etmesin. Ayrıca Sayın Müdürün Sivas'ta yaptığı birbirinden değerli projeleri takip ediyoruz. Gayet başarılı olduğunu düşünüyorum... Sendika başkanı da saçmalamış, diğer hangi kıyımlarda ses çıkarmış acaba. En doğru ve isabetli görevden almalarda ses çıkarmış, başarısızlıkta. Demek ki onlara dokunmuş...
Kaan 5 ay önce
Okul müdürleri kırbaçla zorla ders mi çalıştıracak,yazıklar olsun başta milli eğitim ve şube müdürlürleri görevden alınması lazım,hükümetin eğitim politikası iflas etti ,doğru çoğu torpille atanmış zaten balık baştan kokar hemen öğretmenler satmaya başlamış yazıklar olsun
Onuncu Köy 5 ay önce
Ya bu zevat değilmiydi eşantiyon olarak gittiği umreden kabe manzaralı dua fotoğrafları ile il müdürüne yalakalık yapan. Ne oldu da müdüre savaş açıldı. Bence müdür bey bu zevatın temiz(?) bir isteğine hayır demiştir; bu da eskiyi karıştırarak müdür beyi yıldırmaya çalışıyor. Müdürler alınalı 6 ay olmuş. neredeydin? Geçti borun pazarı sür eşşeğini niğdeye. Hiç inandırıcı değilsin hiç temiz değilsin
İlçelerde Görevden Alınan Müdü 5 ay önce
İlçelerde görevinden alınan müdürler Sendika başkanının kaybeden taraftan intikam alması için gerçekleştirilmedi mi? Hafikte Seyit Yörük, Şarkışla da Cengiz Temur, Eray Taşkıran bu arkadaşlarının alınması tamamen sendikal çekişme yüzündendir. Bunu yapan riyakar zevat şimdi müdürleri koruyacakmış hadi ordan hadi ordan riyakar cevat
Enes ÇINAR 5 ay önce
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ TEBRİK EDİYORUM DOĞRU OLANI YAPMIŞ. KEŞKE ANKARADA DA ÖYLE OLSA
Ali veli 5 ay önce
Liyakatin olmadığı yerde sadakati yalnızca dalkavukluklar sergiler! Her kurumda liyakat şart olduğu gibi eğitimde daha elzemdir. Lakin Sivas'ta sendikacılık adam kayirmacilik hat safhadadır. Bu yüzden de eğitimde geriye düşmüştür. Yapılan uygulama sonunda kadar doğru bir uygulamadır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner51
banner49
12°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2020
İmsak 03:35
Güneş 05:29
Öğle 13:06
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:19