Tablet bilgisayar laptop başvurusu nasıl yapılır? MEB bilgisayar kampanyası şartları

Tablet bilgisayar laptop başvurusu, koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitimin devam etmesine yönelik alınan karar ile birlikte gündeme geldi. Acun Ilıcalı'nın canlı yayında başlattığı dizüstü bilgisayar kampanyası ile uzaktan eğitim için ihtiyaç sahiplerine bilgisayar verilecek. Dağıtımı MEB yapacak. İşte tablet bilgisayar laptop başvurusu ile ilgili detaylar

MEB 27.09.2020, 17:34
Tablet bilgisayar laptop başvurusu nasıl yapılır? MEB bilgisayar kampanyası şartları

MEB ücretsiz tablet, laptop bilgisayar için başvuru öğrenci ve velilerin gündeminde. Ücretsiz bilgisayar dağıtımı uzaktan eğitim döneminde maddi yetersizlikten dolayı derslerini takip edemeyen öğrenciler için gerçekleştirilecek. Peki, tablet ve bilgisayar başvurusu nasıl yapılır? İşte kampanya ile ilgili son durum...

TABLET BİLGİSAYAR LAPTOP BAŞVURU NASIL YAPILIR? MEB 2020

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet bilgisayar ve laptop kampanyası hakkında şu açıklamayı yaptı:

"Türk milletinin genel bir kültürel kodu var. Herhangi bir afet, deprem sel olduğunda ya da bir ihtiyaç olduğunda hemen organize oluyorlar. Bu bizim çok güzel bir hasretimiz. Bu anlamda biz elimizden geleni yapıyoruz. Yapmakta vazifemiz. Bir yandan da ulaşamadığımız çeşitli nedenlerden dolayı durumlar oluyor. Biz bunu takdir ile izliyoruz. Ama asıl olan vazife MEBin. Çok sayıda okul yapan, bağış yapan hayırseverimiz var. Bu bizim zaman geleneğin içerisinde sürdürdüğümüz bir şey. Şimdi de çeşitli belediyelerimiz, Konya Belediyesi 10 bin tabletten bahsetti. Bir çok kuruluş ve Kızılayın bir çalışması olacak. Bizim derdimiz bütün Türkiyeyi online üzerinden eğitmek değil. Bu geçici bir durum. Biz bundan kısmen faydalanacağız ilerde ama bizim asıl işimiz yüz yüze eğitim. Bu çerçevede il ve ilçe müdürlüklerimize vatandaşımızın gönüllü katkısı olacaksa tabii ki başvurabilir. Gelecek hafta başlayacak olan Kızılayın çalışmasına da katkı sağlayabilirler. Bunların hepsi bizim kurumlarımız."

BİLGİSAYARLAR 3 BİN TL DEĞERİNDE

Acun Ilıcalı, eğitim desteği için öğrencilere dağıtılacak dizüstü bilgisayarların yaklaşık olarak 3 bin TL değerinde olduğunu bildirdi.

Türk Kızılay Mobil Çağrı merkezini "168"i arayarak bağış yapılabiliyor.

Acun Ilıcalının duyurduğu bilgisayar kampanyasında tablet ve bilgisayarların dağıtma kısmını Milli Eğitim Bakanlığı gerçekleştirecek. Kampanyadan toplanan tüm paralar MEBe aktarılacak.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (1)
bizde lettop istiyoruz ihtiyacimız var nisanur buyun 1 hafta önce
lettop istiyoruz
banner51
19°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:56
Güneş 07:21
Öğle 12:53
İkindi 15:47
Akşam 18:15
Yatsı 19:35