'YÜZ YÜZE EĞİTİMİ BAŞARILI DEVAM ETTİRDİK'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, dün Bolu Valisi Ahmet Ümit'i ziyaretinin ardından il ve ilçe milli eğitim müdürleriyle yaptığı İl Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

MEB 19.04.2022, 11:20
'YÜZ YÜZE EĞİTİMİ BAŞARILI DEVAM ETTİRDİK'

Toplantı öncesinde açıklamalarda bulunan Özer, 81 ilde yüz yüze eğitime kararlı bir şekilde devam ettiklerini söyledi. Özer, öğretmen ve öğrencilere geriye kalan 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında başarılar dileyerek, “Kararlı bir şekilde başladığımız yüz yüze eğitim yolculuğunu, gerekli tedbirleri alarak çok başarılı bir şekilde devam ettirdik. Hiçbir kesintiye uğratmadan gerekli tüm önlemleri alarak süreci başarılı bir şekilde nihayetlendirmek üzereyiz” dedi.  

2021-2022 yılı eğitim döneminin tamamlanmasına çok az bir süre kaldığının altını çizen Özer, “Öğretmenlerimize tüm fedakârlıkları için teşekkür ediyorum çünkü maskeyle ders anlatmak öyle kolay değil. Yine küçük yavrularımız, öğrencilerimiz de büyük fedakârlıkla yaşlarına bakmadan tüm kurallara uyarak, gerekli sağlık tedbirlerini alarak kararlı bir şekilde yaklaşık 8 aydır eğitimlerine devam ediyorlar, hepsini kutluyorum, bu kararlı duruşları nedeniyle. Gerekli önlemler alındığı zaman en güvenli ortamlar eğitim ortamlarıdır. Artık farklı durumlar olsa bile okulların ilk açılacak ve son kapatılacak yerler olduğunu 2021-2022 eğitim öğretim döneminde görmüş olduk” dedi.

Milliyet

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı