'Memurların vergi dilimlerini yüzde 10'la sınırlandıralım'

HAK-İŞ ve Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 'Vergilerde bir geçiş dönemi yapılmalı. Bütün sendikalı, sendikasız, kamu, özel sektör, asgari ücretli, asgari ücret dışı çalışanların ücretlerine vergi konusunda bir sınır getirelim. Kriz bitene kadar Türkiye'deki emekçilerin, memurların da dahil vergi dilimlerini yüzde 10'la sınırlandıralım. ' dedi.

Memurlar 03.09.2022, 22:35
'Memurların vergi dilimlerini yüzde 10'la sınırlandıralım'

HAK-İŞ Genel Başkanının açıklamalarından öne çıkanlar;

Vergilerde bir geçiş dönemi yapılmalı. Bütün sendikalı, sendikasız, kamu, özel sektör, asgari ücretli, asgari ücret dışı çalışanların ücretlerine vergi konusunda bir sınır getirelim. Kriz bitene kadar Türkiyedeki emekçilerin, memurların da dahil vergi dilimlerini yüzde 10la sınırlandıralım"

Hatayın İskenderun ilçesinde bir otelde düzenlenen, HAK-İŞe bağlı Hizmet-İş İskenderun Şubesinin 8. Olağan Genel Kuruluna katılan Arslan, burada yaptığı konuşmada, İskenderunun önemli bir işçi ve emekçi şehri olduğunu belirtti.

İskenderunda 27 yıldır sendikal mücadele verdiklerini ifade eden Arslan, buralardaki belediye ile şirketlerde halen gerçekleştirmeleri gereken hedeflerinin olduğunu söyledi.


Hatayda hala örgütlenecekleri belediyeler bulunduğunu belirten Arslan, "Buralarda da inşallah sendikamızı var edeceğiz. Bu şehrin HAK-İŞe, HAK-İŞin de bu şehre ihtiyacı var. Sadece kamuda değil, özel sektörde de sendikalımızı buralarda var etmeye çalışacağız." diye konuştu.


Maaşlardaki vergi kesintilerinin geçim zorluğunu artırdığına değinen Arslan, şunları kaydetti:

"Vergilerde bir geçiş dönemi yapılmalı. Bütün sendikalı, sendikasız, kamu, özel sektör, asgari ücretli, asgari ücret dışı çalışanların ücretlerine vergi konusunda bir sınır getirelim. Kriz bitene kadar Türkiyedeki emekçilerin, memurların da dahil vergi dilimlerini yüzde 10la sınırlandıralım. Bütün vergiye tabi olan, özellikle emekçilerin ücretlerinde gelir vergisi oranına belli bir süre için sınır getirmemiz gerekiyor. Genel olarak vergileri tartışırsak burada sıkıntıyla karşılaşıyoruz çünkü burada işverenleri de kapsayan bir yönü var. Biz sadece ücretlilerin vergi konusundaki sıkıntılarını azaltmaya çalışıyoruz."

Kongreye, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile sendika üyeleri katıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı