Bunlar nasıl gazi? Sunucuyu başörtülü diye protesto ettiler

İslam'ın verdiği makamı kullanan gazi görünümlü bir takım şahıslar, İzmir'de başörtülü sunucu öğretmenin kıyafetinin cumhuriyet değerlerine uygun olmadığını öne sürerek protesto etti.

Memurlar.net 19.09.2019, 23:41 19.09.2019, 23:41
Bunlar nasıl gazi? Sunucuyu başörtülü diye protesto ettiler

İzmirin Foça ilçesinde, Gaziler Günü törenle kutlandı.

Törenin başlayacağı dakikalarda protokol sırasının hemen arkasında bulunan bir grup gazi, Foça Kaymakamına, tören programını okumak ve sunum yapmak üzere mikrofona gelen Foça Spor Lisesi edebiyat öğretmeni Ayşe Pınar Bayraktarın kıyafetinin uygun olmadığını belirterek, tören alanını terk etti.

Gazi görünümlü şahıslarda küstah sözler
Törendeki skandala imza atan gazi görünümlü 10 şahıstan biri olan Nabi Duru, küstah sözler kullandı.

Duru, 19 Eylül Gaziler Günü için Cumhuriyet Meydanına törene geldiğimizde, törenin başlangıcında gaziler olarak sunucu hanımefendinin kıyafetinin cumhuriyet değerlerine uygun olmadığını görünce çok üzüldük. Bu protestomuzu toplu olarak Kaymakam ve tören alanında bulunanlara ileterek tören alanını terk ettik. dedi.

Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden açıklama
Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar ise yaptığı yazılı açıklamada, sunucunun resmi kadrolu öğretmen olduğunu ve kıyafetin mevzuata uygun olduğunu belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Akar, Okulun resmi kadrolu Türk dili ve edebiyatı öğretmeni, Gaziler Günü programında sunucu olarak görev almıştır. Mevzuatımıza göre kadın öğretmenler kamusal alanda başörtüsü ile görev yapabilmektedirler. Öğretmen başörtülü olarak derslere girebilmekte, resmî törenlere katılabilmektedir. Görevini bu kapsamda yürütmüştür. Ferdi yapılan protestoya karşı çıkarak törene katılan tüm katılımcılar başta olmak üzere, resmi ve sivil erkan, sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlar öğretmenimizin yanında yer almıştır. Gaziler Gününe yakışır şekilde tören icra edilmiş, birlik beraberlik içinde olunmuştur. Birlik ve beraberlik içinde olunması nedeniyle tüm katılımcılara teşekkür edilmiştir. dedi.

Yorumlar (0)
banner51
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2020
İmsak 03:35
Güneş 05:29
Öğle 13:06
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:19