YSK Kararını 3 Mayısa Kadar Verecek

YSK, AK Parti ile MHP'nin İstanbul seçim sonuçları adına yaptığı olağanüstü itirazlar hakkındaki son kararını, bu hafta içinde vermesi gerekiyor.

Memurlar.net 28.04.2019, 23:27 28.04.2019, 23:27
YSK Kararını 3 Mayısa Kadar Verecek

YSK gündeminde, yerel seçimlerin bitmesinin ardından, ilk olarak İstanbul seçim sonuçlarıı hakkında yapılan itirazlar bulunuyor.

YSK Kararını ne zaman verecek insanların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor 

AK Partinin İstanbul ve Büyükçekmece seçim sonuçlarına dair yaptığı olağanüstü itirazlar ve MHPnin Maltepe ilçesi, ayrıca İstanbulun tamamı için yaptığı olağanüstü itirazlar hakkında ara karara varıldı.

YSK, verdiği ara kararla AK Partinin itirazlarında yer alan 41 bin 132 seçmen ile memur olmayan sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkında araştırmaya karar vermiş, bunun için beş gün süre tanımıştı.

Şu anda İstanbulda bulunan ilçe seçim kurullarınca toplam 46 bin 447 seçmenin durumu araştırılmakta.

En geç 3 Mayıs Cuma günü karar vereceği düşünülüyor

MHPnin İstanbul geneli ve Maltepe seçim sonuçlarına dair olağanüstü itirazlarıyla hakkında 24 Nisanda ara karar veren YSK, Maltepe 1. ve 2. İlçe Seçim Kurullarından, MHPnin sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkındaki olağanüstü itirazda yer alan iddiaları araştırmasını talep etti. Kurullara verilen 5 günlük süre çerçevesinde, araştırma sonuçlarının bu hafta başı itibari ile YSKya ulaştırılması düşünülüyor.

YSK, AK Partinin Büyükçekmece itirazını da ilçe seçim kurullarının getireceği araştırma sonuçlarına göre inceleyecek.

Araştırma için verilen 5 günlük sürenin bitmesinin ardından YSK üyeleri toplanacak ilçe seçim kurullarından gelen sonuçlara göre değerlendirmede bulunacak. Kurulun en geç tarih olarak 3 Mayıs Cuma günü son kararını vermesi düşünülüyor.

Yorumlar (0)
banner51
26°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
Namaz Vakti 05 Temmuz 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:31
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:36