Büyükşehir Belediye'sinden 'Kadın Şiddet Hattı'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şiddet gören kadınlara yönelik çalışmalara hız verdi. Şiddete uğrayan kadınların barınmaları için iki kadın sığınma istasyonu açmaya hazırlanan Büyükşehir, şiddet gören kadınlara danışmanlık hizmeti vermek üzere "Kadın Şiddet Hattı" açmayı planlıyor

Milliyet 14.09.2020, 10:36 14.09.2020, 11:08
Büyükşehir Belediye'sinden 'Kadın Şiddet Hattı'

Milliyetten Gülden Çoktanın haberine göre:

Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şengül Altan Arslan, büyükşehirin sorumluluğunda bir kadın sığınma evinin bulunduğunu anlatan Arslan şu bilgileri verdi:

"Prestijli bir mekanı kadın sığınma evi planladık. Ruhsat için aile bakanlığına başvurduk. İşlemleri sürerken salgın dönemi patladı. Henüz ruhsat işlemleri tamamlanmamıştı ama olağanüstü durumlar vardı, zor durumda olan kadınlar vardı. Biz kabule başladık. 40 odası var. Yönetmeliğe göre en az 20 en fazla 40 kadın kabul edebiliyoruz. O çerçevede biz hizmete başladık.

Şu anda faydalanan önemli sayıda kadınımız var. İkinci sığınma evi için arsa arayışındayız. İstasyon sığınma evlerini acilen hayata geçirmeye çalışıyoruz. Aslında sığınma evine almaya koşulları çok uygun değil ama hayati tehlikesi var. Ya da gizli olması gerekiyor. Bir de bunu destekleyecek şekilde kadın şiddet hattı da kurma çalışmalarımız da sürüyor. Bu yıl bitmeden iki istasyon sığınma evi ve Şiddet Hattını hizmete sunacağız."

Yorumlar (0)
banner51
27°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 05:22
Güneş 06:47
Öğle 13:01
İkindi 16:24
Akşam 19:06
Yatsı 20:25