Selvi, erken seçim tahminlerini etkileyecek söylentiyi açıkladı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, erken seçimle ilgili tartışmaları değerlendirirken seçim ve siyasi partiler yasasıyla ilgili kulislerde bir söylentinin dolaştığını söyledi.

Milliyet 20.09.2021, 12:43
Selvi, erken seçim tahminlerini etkileyecek söylentiyi açıkladı

Selvi, "Aslında söylentiden öte, taktik bir manevra olabilir

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Erken seçim tahminlerini etkileyecek söylenti başlıklı yazısında sözlerine "AK Parti ve MHPnin üzerinde çalıştığı seçim ve siyasi partiler yasasıyla ilgili siyasi kulislerde bir söylenti dolaşıyor. Aslında söylentiden öte, taktik bir manevra olabilir. Erken seçim tartışmalarına ışık tutması açısından bu söylentiyi dikkate aldım" diye başladı.

Aslında seçim ve siyasi partiler yasasıyla ilgili çalışmanın ana iskeletinin ortaya çıktığını belirten Selvi, AK Parti ve MHP arasında bir - iki maddenin üzerinde çalışılacağını kaydetti.

Selvi, "Onlar da öyle aşılmayacak sorunlar olarak görünmüyor. Çünkü Erdoğan ve Bahçelinin Önemli olan ittifak diye kesin talimatı var. İki lider, ittifak ortakları arasında krize neden olacak bir iş istemiyorlar" diye yazdı.

Ardından kulislerde konuşulan konuya değinen Selvi, "Anayasanın 67. maddesine göre seçim yasasında yapılacak değişiklikler, yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 1 yıl içerisinde yapılacak olan seçimlerde uygulanamıyor. O yüzden seçim yasasının çıkacağı tarih aynı zamanda erken seçim olup olmayacağını da gösterecek diyorum" ifadesini kullandı.

Kaynak : Hürriyet

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak 05:38
Güneş 07:02
Öğle 12:56
İkindi 16:06
Akşam 18:41
Yatsı 20:00