Valinin azarladığı muhabir izne çıkarıldı, patron özür dilemeye gitti

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde öğretmen sandığı ve oturuşunu beğenmediği için azarladığı muhabir Ali Kuş’un izne ayrıldığı ortaya çıktı.

Milliyet 01.12.2019, 14:00 01.12.2019, 14:00
Valinin azarladığı muhabir izne çıkarıldı, patron özür dilemeye gitti

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde öğretmen olduğunu zannederek bacak bacak üstüne atan bir yerel gazete muhabirini azarlamış ve ülke gündemine oturmuştu.

Vali Toprak, azarladığı kişinin öğretmen değil muhabir olmasının ortaya çıkması üzerine “Konya’nın Öğretmenler Günü’nde böyle bir konuyla gündeme gelmesinden dolayı üzüntülerimi tekraren kamuoyuna bildirir, saygılar sunarım” demişti.

Anadolu’da Bugün gazetesinin muhabiri olan ve Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın sert sözlerine maruz kalan muhabir Ali Kuş ise yaşanan olaydan dolayı üzüntüsünü dile getirmişti.

GAZETE PATRONU “VALİMİZ YIPRATILMAYA ÇALIŞILDI”
Sözcü gazetesinde yer alan habere göre; yaşanan olayların ardından Anadolu’da Bugün Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Baydar, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretinde Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın yanında olduklarını belirten Ahmet Baydar,”Saygıdeğer Konya Valimiz Cüneyit Orhan Toprak Bey’i ziyaret ettik. Yaşanan talihsiz olayın Konya’da gündemde olmamasına rağmen, bir takım güçlerin devleti yıpratma çabası içerisinde sosyal medyada valimize karşı bir kampanya yürüttüğünü görmekten dolayı üzüntü duyuyoruz. Konya halkı valisinin yanında olduğu gibi biz de Anadolu’da Bugün Gazetesi olarak Valimizin yıpratılmaya çalışılmasının karşısındayız. Ziyaretimizde valimizin yanında olduğumuzu da belirttik” diye konuştu.

MUHABİR ALİ KUŞ İZNE AYRILDI
Öte yandan valinin sert sözlerine hedef olan muhabir Ali Kuş’un 1 hafta izne ayrıldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
banner51
23°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:18
Güneş 05:59
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:21
Yatsı 21:55