4 İle Vali 9 İle Emniyet Müdürü Ataması

Adana,Iğdır, Karabük ve Siirt emniyet müdürleri görevden alındı. Van, Bilecik, Ardahan'a yeni valiler 9 ile de yeni emniyet müdürleri atandı. Şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin yerine Osmaniye Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman getirildi.

Mülkiye 27.12.2018, 07:41 27.12.2018, 07:41
4 İle Vali 9 İle Emniyet Müdürü Ataması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"ın imzaladığı vali, emniyet müdürü, vali yardımcısı, kaymakam ve rektör atamaları ile ilgili kararname Resmi Gazete"de yayımlandı. Kararnameye göre, Van Valiliğine Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Bilecik Valiliğine İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Bilal Şentürk,  Ardahan Valililğine de Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı atandı.Cumhurbaşkanlığı"nın atama kararnamesiyle, İçişleri Bakanlığı Personel  Genel Müdürlüğüne ise aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Gökmen Çiçek"in ataması yapıldı.

4 İLİN EMNİYET MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI  

 Adana,Iğdır, Karabük ve Siirt emniyet müdürleri görevden alındı. 9  ile yeni emniyet müdürü ataması yapıldı. Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Iğdır Emniyet Müdürü Melih  Ekici, Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay ve Siirt Emniyet Müdürü Mustafa  Tokyay merkeze alındı.

Bu suretle boşalan Adana Emniyet Müdürlüğüne Muş Emniyet Müdürü Zafer  Aktaş, Iğdır Emniyet Müdürlüğüne Hüseyin Göllüce, Karabük Emniyet Müdürlüğüne  Sırrı Tuğ, Siirt Emniyet Müdürlüğüne ise Saruhan Kızılay getirildi.
 
ŞEHİT EDİLEN RİZE EMNİYET MÜDÜRÜ VERDİ"NİN YERİNE O İSİM ATANDI 
 
Söz konusu atama kararıyla Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğüne Gürsel  Yıldız,Antalya Emniyet Müdürlüğüne Mehmet Murat Ulucan, Muş Emniyet Müdürlüğüne  Ahmet Arıbaş, Osmaniye Emniyet Müdürlüğüne ise Ahmet Selçuk Okumuş"un ataması  gerçekleştirildi.
 

Öte yandan 11 Aralık"ta bir polis memuru tarafından makamında uğradığı  silahlı saldırıda şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi"nin yerine  Osmaniye Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman atandı.
 
 
8 ÜNİVERSİTEYE REKTÖR ATANDI 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"ın 8  üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete"de yer  aldı. Kararlara göre, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İlter  Kuş, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sami Özgül,  Harran Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik,Sivas Bilim ve  Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Kul, TekirdağNamık Kemal  Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mümin Şahin, Fatih Sultan Mehmet Vakıf  Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Muhammed Fatih Andı, Nuh Naci Yazgan  Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Kerim Güney ve Çankaya Üniversitesi  Rektörlüğüne Prof. Dr. Can Çoğun atandı.  
 

Yorumlar (0)
banner51
14°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
24 Kasımda 60 Bin Öğretmen Ataması Gelmeli mi?
24 Kasımda 60 Bin Öğretmen Ataması Gelmeli mi?
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 06:01
Güneş 07:27
Öğle 12:53
İkindi 15:41
Akşam 18:09
Yatsı 19:29