27.08.2016, 07:26

NE ETTİYSENİZ!

Para, makam ve dünyalık biriktirme hırsları, kalplerini ve ruhlarını esir aldığı için, vatana, millete, topluma ve hayır hizmetlerine faydalı olma duygularıyla birlikte, insani erdemlerini de yitirenler.... 

Samimiyetleri kendilerini terkettiği için, insanların gönüllerinde olumlu izlenim, kalplerinde sıcak izler bırakamayan, diğergamlığın, hayırhahlığın ve rıza-i ilahinin zerresinden nasiplenemeyenler..

Basit dünyalarında küçük hesaplar yapa yapa, itibarını kaybetmiş, aldatmadığı, oyun etmediği kimse kalmadığı için, zavallı bir güven fukarasına dönüşmüş, ibn-i sebe tıynetliler..

Kibrinden dolayı kimseyi beğenmeyen, herkesi acımsızca ve haksızca eleştiren, her kazanca, her makama ya da her dünyalığa sadece kendisinin layık olduğunu sanan, ele geçiremeyince de ortalığı kasıp kavurarak çığırtkanlık yapan müptezeller.. 

Kendi arzunuzla kabul ettiğiniz şeytanın oyuncağı veya kölesi olma iradeniz, elbette bizi ilgilendirmiyor.. 

Lakin, büyük bir hevesle arzuladığınız ama elde edemediğiniz her dünyalığın suçunu birilerine yükleme hezeyanınızın sonucunda, etrafa şenaat saçarak yaptığınız fitne, fücur ve iftiralar, herkesi ilgilendiriyor!..

"Hayrın ve şerrin Allah'tan olduğuna, Allah'ın izni olmadan hiç bir iyiliğin veya kötülüğün size isabet edemeyeceğine" sözüm ona iman etmiş müslümanlar olduğunuzu iddia ettiğiniz halde, nedir bu "sebeplere" suç isnad etme ve etrafa kötülük saçma cinnetiniz?! 

Hırslandığı şeyleri ele geçirebilmek için, her türlü ali-cengiz oyunu ve bizans entrikalarının alasını çeviren, sürekli "çamur at izi kalsın" politikasını şiar edinen, kalbi kaskatı kesilmiş, merhametsiz, fitneci çığırtkanlara hatırlatalım ki;

E D E N,   B U L U R  ! ! !

Ne ettiyseniz, aynısını yaşayacaksınız!

Ne ettiyseniz!..

Her kötü söz, tutum ve davranışınız, her iftiranız, bumerang gibi size dönecek! 

* * *

Bize gelince;

Biz, sizin hırsla elde etmek için kendinizi şeytana teslim ettiğiniz her şeyi, ayaklarının altına alanlardanız!

BİZ, SAHİBİ, ALLAH'TAN BAŞKASI OLMAYANLARDANIZ!

Muhakkak ki, ALLAH NE GÜZEL VEKİLDİR!...

banner51
19°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 05:19
Güneş 06:45
Öğle 13:02
İkindi 16:27
Akşam 19:09
Yatsı 20:29