O Öğretmenler iş bırakıyor

Anadolu Eğitim Sendikası (AES) Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, açıklamalarda bulundu.

Öğretmenler 04.09.2022, 00:04
O Öğretmenler iş bırakıyor

Sözcüden Cem Yıldırıın haberi...

Anadolu Eğitim Sendikası (AES) Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, SÖZCÜ WEB TVye açıklamalarda bulundu. Öğretmenlerin yetiştirilmesi, çalışma koşulları, özlük hakları ve emekliliğini de düzenleyen meslek kanununa ihtiyaç olduğunu söyledi.

Öğretici, “Öğretmen temsilcilerimiz, okulların açılacağı 5 Eylül Pazartesi günü iş bırakacak. Tüm Türkiye genelinde temsilcilerimiz açıklamalar yapacak. Bizler de Anadolu Eğitim Sendikası Genel Merkezi olarak Ankara’da bakanlığa sesleneceğiz dedi. İhtisas mesleği olan öğretmenlik için uzman ya da başöğretmen gibi sıfatlar getirilmesinin doğru olmadığını belirten Öğretici, şunları söyledi:

BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK

‘Bizim sadece bir başöğretmenimiz var. O da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Öğretmenin başına uzman veya başöğretmen sıfatının gelmesini doğru bulmuyoruz. Bu durum öğretmenler odasında bile ayrımcılığa neden olur.

Şimdiden okul kayıtlarında veliler okul yöneticilerine, ‘Çocuğumun sınıfına, uzman ya da başöğretmen girsin talebinde bulunuyor. Veliler arasında da kargaşaya neden olacak bu uygulama kesinlikle kaldırılmalı ve sınav iptal edilmelidir. Öğretmenler odasına girdiğinizde ücretli öğretmen, geçici öğretmen, sözleşmeli öğretmen, kadrolu öğretmeni görmektesiniz. Şimdi buna uzman ve başöğretmen de eklenecek. Öğretmenin ücretlisi, geçicisi, sözleşmelisi olmaz. ‘

Kaynak : Sözcü Gazetesi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı