Öğretmenlerden İş Bırakma Eylemi

Öğretmenlerin bağlı bulunduğu 10'un üzerinde sendika iş bırakma eylemi düzenleyecek.Eğitim Gücü Sendikası 9 Ocak Pazartesi günü ve 12 Ocak Perşembe günü; diğer sendikalar ise 12 Ocak Perşembe günü iş bırakma eylemi düzenleyecek.

Öğretmenler 09.01.2023, 14:41
Öğretmenlerden İş Bırakma Eylemi

Eğitim çalışanlarının bir süredir bekledikleri zam oranının yüzde 30 olarak açıklanması sonrası öğretmenlerin bağlı bulunduğu sendikalar iş bırakma eylemine gitme kararı aldı.Söz konusu karara başta Eğitim İş Sendikası ve Eğitim Gücü Sendikası olmak üzere 10un üzerinde sendika katılıyor.

MEMUR VE ÖĞRETMEN MAAŞLARI AÇLIK SINIRINDA

İş bırakma eylemine ilişkin açıklamada bulunan Eğitim Gücü Sen Kırşehir İl Temsilcisi Kemal Meşe yaptığı açıklamada, verilen zam oranının memur ve öğretmen maaşlarını açlık sınırına çektiğini ve bu durumun eğitim çalışanları arasında tepkiye neden olduğunu bildirdi.

2 GÜNLÜK İŞ BIRAKMA EYLEMİ

Alım gücü düşen eğitim çalışanlarının maaşlarını kira, faturalar ve zorunlu ihtiyaçlarla harcarken bir yandan da sürekli borçlandıklarını belirten Meşe, Eğitim çalışanlarımızın ekonomik koşullar altında refah düzeyinin düşmesi, iş hayatında da strese neden olmaktadır. Özellikle öğretmenlerimizin ekonomik koşullara bağlı stres faktörleri ile iş verimlerinin ve mesleki doyumlarının düşmesi, eğitimde istediğimiz kalite düzeyine ulaşmak için bir tehdittir. 

Bu ekonomik koşullar içinde eğitim çalışanlarının maaşlarına 30 zam demek, eğitim çalışanlarını açlık sınırına mahkum etmektir. Eğitim çalışanlarının her türlü sorunda olduğu gibi ekonomik problemlerinin çözümü için de gerek sahada gerekse hukuki boyutlarda gereğini yapmaya çalışan Eğitim Gücü Sen Yönetim Kurulu; enflasyon farkı dahil belirlenen zam oranının ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve yüksek enflasyon karşısında kamuda çalışan eğitim çalışanlarının geçinememe sorununa çözüm olmaması, yapılan zammın açlık sınırına mahkum edilen eğitim çalışanlarının temel gıda, barınma ve yaşamsal ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak nitelikte olması nedeniyle 09.01.2023 Pazartesi ve 12.01.2023 Perşembe günü ülke genelinde uygulanmak üzere “iş bırakma” eylem kararı almıştır dedi.

Kaynak:kırşehirhabertürk

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı