Öğretmenlere 3 ay zorunlu kişisel gelişim eğitimi!

Bakan Özer: "Öğretmenlerimize hem mesleki hem kişisel gelişim eğitimleri vereceğiz. Önceliğimiz deneyimi 5 yılın altında olanlar. Eğitimler zorunlu, 3 ay sürecek ve yüz yüze olacak"

Öğretmenler 18.11.2021, 13:40
Öğretmenlere 3 ay zorunlu kişisel gelişim eğitimi!

Öğretmenlere 3 ay eğitim | Öğretmenler 3 ay seminer mi yapacak? Öğretmen mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri ne zaman başlayacak ve kimler katılacak? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmenin öncelikli hedefleri arasında yer aldığını belirtti. Özer bunun için atılacak adımların arasında öğretmenlerin mesleki gelişmelerine odaklanmanın da olduğunu ifade etti. Özer öğretmenlere 3 ay hem mesleki hem kişisel gelişim eğitimleri verileceğini duyurdu. Peki öğretmen mesleki gelişim programına kimler katılacak? Öğretmenlerin kişisel gelişimi destekleme programına katılması zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer eğitimde fırsat eşitliğinin en önemli konulardan biri olduğunu dile getirdi ve bunun için atılması gereken adımları sıraladı. Sabah gazetesinden Ceyda Karaaslanın haberine göre Bakan Özer okullar arasındaki imkân farklılıklarını azaltacaklarını ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine odaklanacaklarını söyledi.

Öğretmenlere 3 ay eğitim

Bakan Mahmut Özer öğretmenlere 3 ay hem mesleki hem kişisel gelişim eğitimleri verielceğini açıkladı. Öğretmenlerin deneyimin artması öğrencinin akademik başarısına katkısını da artıyor diyen Özer, "20 yıllık öğretmen ile 5 yıllık öğretmen arasındaki fark Türkiyede yüzde 50nin üzerinde. Finlandiyada bu oran 1.2. Bunu azaltmak için kişisel gelişimi destekleme programı hazırladık" dedi.

Öğretmen mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri ne zaman başlayacak?

Öğretmen mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerinin ne zaman başlayacağına dair takvim ve program henüz açıklanmadı.

Kişisel gelişimi destekleme programına kimler katılacak?

Bakan Özer açıklamasında sunları söyledi: "Öğretmenlerimize hem mesleki hem kişisel gelişim eğitimleri vereceğiz. Önceliğimiz deneyimi 5 yılın altında olanlar. Eğitimler zorunlu, 3 ay sürecek ve yüz yüze olacak"

Yorumlar (1)
Fikret 7 ay önce
Öğretmenlerin şu an tek derdi geçim. Onun üzerinde kafa yorsanıza. İlk önce öğretmenin karnını doyurun ondan sonra eğitim gibi şeyler üzerinde kafa yorun.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 21 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı