Öğretmenlere Ek Ödenek Mi Verilecek? Araştırma Geliştirme Tazminatı Nedir?

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Cumhur İttifakı Milletvekili İsmail Faruk Aksu, öğretmenlere yönelik yeni bir düzenleme önerisini gündeme taşıdı. Aksu, öğretmenlere "araştırma geliştirme tazminatı" adı altında ek ödenek verilmesini talep etti.

Öğretmenler 18.11.2023, 11:25
Öğretmenlere Ek Ödenek Mi Verilecek? Araştırma Geliştirme Tazminatı Nedir?

Plan ve Bütçe Komisyonunda Cumhur İttifakı Milletvekili İsmail Faruk Aksu, öğretmenlere yönelik yeni bir düzenleme önerisini gündeme taşıdı. Aksu, öğretmenlere "araştırma geliştirme tazminatı" adı altında ek ödenek verilmesini talep etti.

Geçtiğimiz hafta Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Milli Eğitim Bakanlığı bütçe görüşmelerinde dikkat çeken konulardan biri, öğretmenlere araştırma geliştirme tazminatı verilmesi talebi oldu. MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, Cumhur İttifakı olarak öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesi ve çalışma şartlarının daha da güçlendirilmesi amacıyla çeşitli adımlar attıklarını belirtti.

Aksunun açıklamalarına göre, öğretmenlere yönelik daha önce yapılan düzenlemeler arasında 3600 ek gösterge getirilmesi, Öğretmenlik Meslek Kanununun çıkarılması, kariyer imkânlarının genişletilmesi, mali ve sosyal haklarda iyileştirmeler bulunuyor. Ayrıca, atanamayan öğretmen sorununun kademeli olarak çözülmesi ve bu konunun sorun olmaktan çıkarılması da vurgulanan konular arasında.

Aksunun öne çıkan önerisi ise öğretmenlere "araştırma-geliştirme tazminatı" adı altında ilave bir ödenek verilmesi yönünde oldu. Önerinin amacı, öğretmenlerin maddi ve manevi beklentilerini en üst seviyede karşılamak ve çalışma şartlarını iyileştirmek olarak belirtiliyor. Konuyla ilgili gelişmelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı