PKK'nın şehit ettiği Necmettin öğretmen anıldı

Tunceli'de PKK'lı teröristlerce kaçırılarak şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, görev yapıp isminin verildiği okulda anıldı. Öğrenciler, unutamadıkları Necmettin öğretmeni çok sevdiklerini anlattı.

Öğretmenler 24.11.2021, 17:37
PKK'nın şehit ettiği Necmettin öğretmen anıldı

Şanlıurfanın Siverek ilçesi Çiftçibaşı Mahallesindeki ilkokulda öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz, 16 Haziran 2017de memleketi Gümüşhaneye giderken Tuncelide PKKlı teröristlerce kaçırılarak şehit edildi. Yılmazın ismi daha sonra görev yaptığı Çiftçibaşı Mahallesindeki ilk ve ortaokula verildi.

24 Kasım Öğretmenler Gününde isminin yaşatıldığı okulda eğitim gören öğrenciler, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz için anma programı düzenledi. Necmettin öğretmenin fotoğrafını koydukları masasının etrafına gül bırakan öğrenciler, sınıf tahtasına ‘24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun, Necmettin öğretmenimiz’ yazdı.

Necmettin öğretmen gibi olmak için çabalıyorum

Okulda görev yapan öğretmenlerinden Zeynep Kaya, "Buraya atandığım günden bu yana sürekli öğrencilerinden şehit öğretmenimiz Necmettin Yılmazı dinliyorum. Öğrencilerim, Necmettin öğretmenin yaptıkları aktiviteleri ve onun çok iyi olduğunu anlatıyor. Bunları duyunca gururlanıyorum ve Necmettin öğretmen gibi olmak için çabalıyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Öğretmen maaşı şu şartlarda en az ne kadar olmalı?
Namaz Vakti 07 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı