RAM'larda Görev yapan Rehber Öğretmenlere Ek ders ücreti ödenmeli

TES,RAM’larda Tercih Danışmanlığı Birimlerinde Fiilen Görev Yapan Rehber Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenmesi Hususunda Görüş Talep Etti.

Öğretmenler 29.07.2022, 17:10
RAM'larda Görev yapan Rehber Öğretmenlere Ek ders ücreti ödenmeli

Türk Eğitim-;  Rehberlik Araştırma Merkezlerinde görev yapan rehber öğretmenlere kendi kurumlarında veya diğer okul/kurumlarda tercih danışmanlığı birimlerinde görevlendirilmeleri halinde ; Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2022-20223 Yıllarını Kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme’nin ‘‘Rehber öğretmenlere ilave ek ders ücreti’’ başlıklı   28. Maddesinde yer alan ‘‘ ..Her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan rehber öğretmenlere, yaz tatillerinde ortaöğretime ve yükseköğretime geçiş süreçleri kapsamında öğrencilere yaptıkları rehberlik hizmeti karşılığında fiilen görev yaptıkları her gün için 5 saat ilave ek ders ücreti ödenir…’’ hükmü çerçevesinde her gün için 5 saat ek ders ücreti ödenmesi yapılması  hususunda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan görüş talebinde bulundu

Talep Yazısı İçin TIKLAYIN

RAMlarda-Kurulan-Tercih-Danismanligi-Birimlerinde.pdf

Yorumlar (1)
Ahmet cingöz 2 hafta önce
Mesai saatleri içinde tercih danışmanlığı yaptılarsa almaları uygun değil. Hafta sonu tercih danışmanlığı yaptılarsa almaları haklarıdır.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı