16.09.2020, 12:14

OKUL MÜZESİ


Yönetici konumunda bulunan arkadaşlar;
Okulun müsait bir bölümünü okul müzesi olarak tanzim ederek geleceğe çok önemli bir yatırım yapabilirsiniz.

Bu müzede:
Okul idareci ve öğretmenlerine ait bilgileri,(Özel bilgiler hariç)eski okul anıları,yıllar önceki okul temsilleri,okul gezileri,bayramları,okulun yeni ve eski halini yansıtan fotoğrafları,mezuniyet günleri,mezun olanların katkılarını,başarılarını, (Erzincan lisesinin “Türkiye liseler arası bilgi yarışmasında”birinci geldiği radyo yayını.) okulu ziyaret edenlerin görüşleri,sosyal ve sportif faaliyetleri,ulusal basında çıkan haberleri,okula yardımcı olan hayırseverleri, yıllara özgü olağanüstü halleri,mücbir sebeplerle eğitim öğretime ara verilmesi,uzaktan yapılan eğitim süresi ve nedenini ihtiva eden bilgi,belge ve yazıların bilgisayar ortamına aktarılıp,durum değerlendirmesi yapıp,geçmişi günümüze taşımış tarihe bir not düşmüş olursunuz.

Okulda önceden kullanılan ama günümüzde kullanılmayan araç ve gereçleri,bügün kullanılanların bile belki gelecekte kullanılmayacağı göz önünde bulundurularak,okul müzesinde teşhir edilmesi yeni nesle düşünme fırsatı verecektir.

Geçenlerde otobüste genç üniversite öğrencilerine,”teksir Makinesi ne işe yarar” diye sordum. Yüzüme baktılar. Cevap veremediler.

Bu konuda çok başarılı çalışmalar yapan okul yöneticileri ile çalışma imkanım oldu. Yıllar içerisinde okul ziyaretlerinde,okulların nereden nereye geldiğine şahit oluyorsunuz.

İyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle...

Yorumlar (0)
banner51
16°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
24 Kasımda 60 Bin Öğretmen Ataması Gelmeli mi?
24 Kasımda 60 Bin Öğretmen Ataması Gelmeli mi?
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 06:01
Güneş 07:27
Öğle 12:53
İkindi 15:41
Akşam 18:09
Yatsı 19:29