AK Parti'den 'Biz çözdük, yine biz çözeriz' stratejisi

Sahada vatandaşın hafızası canlı tutulacak. Geçmiş hatırlatılacak; "Biz çözdük, yine biz çözeriz" denilecek. 20 yıllık tecrübe ön plana çıkarılacak.

Politika 29.07.2022, 08:55
AK Parti'den 'Biz çözdük, yine biz çözeriz' stratejisi

Siyasi partiler 2023 seçimleri için sahaya inerken, AK Partide de önümüzdeki seçim kampanyası döneminin yol haritası oluşturulmaya başlandı. Edinilen bilgilere göre, AK Parti yönetiminin seçim kampanyasının ana hatları ortaya çıkmaya başladı. Partide yapılan toplantılarda, sahada yapılacak çalışmaların ana omurgasının üç ayaklı bir stratejiden oluşması kararlaştırıldı. Saha çalışmalarının ilk ayağını AK Parti hükümetlerinin 20 yıllık icraatları oluşturacak. AK Partinin Türkiyeyi Nereden nereye getirdiği anlatılarak hafızaların sürekli canlı tutulması, bu kapsamda Türkiyenin demokratik ve ekonomik kazanımlarının eskiyle mukayese edilerek vatandaşa anlatılmasına yönelik bir yol izlenecek.

BİZ ÇÖZDÜK, YİNE ÇÖZERİZ

İkinci aşamada 20 yılda oluşan bu tecrübe ve altyapıyla Türkiyenin önündeki yeni hedefler anlatılacak. Geleceğe yönelik bir vizyon çizilecek. Bugüne kadar dünyanın siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılandığı bir süreçte Türkiyeyi hak ettiği konuma AK Partinin getirdiği, bundan sonraki süreçte de problemlerin yine AK Parti tarafından çözüleceği ve özellikle Türkiyenin dünyadaki rolü anlatılacak. Türkiyenin yaşadığı sıkıntıların aşılması için vatandaşla "Tecrübemize güvenin, en önemli problemleri bugüne kadar biz çözdük, yine çözeriz" yaklaşımı ile diyalog kurulacak.

Yol haritasının üçüncü ayağını ise 6lı masanın parlamenter sisteme dönüş girişimleri oluşturacak. Parlamenter sistemde Türkiyenin yaşadığı koalisyon krizleri hatırlatılacak. Özellikle hükümet kurulamadığı dönemde yaşanan krizler, pazarlıkların ülkeye verdiği zararlardan örnekler verilecek. Bölge ülkelerinin güçlü bir yönetim eksikliği nedeniyle yaşadıkları sıkıntılar ve ödedikleri bedellerin yanı sıra, parlamenter sistemle yönetilen ülkelerdeki hükümet krizleri hatırlatılacak.

YÜCEL KAYAOĞLU

Kaynak : Türkiye

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı