Akpınar'a Sert Sözler: Beni İpe Götürmek Senin Haddine mi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Başka liderleri yaşadığı kötü sonu yaşayabilir' diyen Metin Akpınar'a 'Beni ipe götürmek senin haddine mi? Biz şehadete inanmış insanlarız. Bunlar sanatçı müsveddesi' şeklinde cevap verdi.

Politika 23.12.2018, 12:26 23.12.2018, 12:26
Akpınar'a Sert Sözler: Beni İpe Götürmek Senin Haddine mi

 Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) 2018 Yılı Mali Genel Kurulu"nda konuştu.

Öncek gün, Halk TV"de yayımlanan Halk Arenası programında kendisi için "Demokrasiye ulaşamazsak belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler" ifadesini kullanan Metin Akpınar"a yanıt veren Erdoğan, "Bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte sallandıracakmış. Bunlar sanatçı müsveddesi. Bedelini ödeyecekler" ifadesini kullandı. 

Erdoğan"ın konuşmasından satırbaşları;

"Tüm katılımcılara ve tüm iş adamlarımıza yolunuz açık olsun diyorum.Dünyanın ciddi değişimler geçirdiği dönemde DEİK"in ihracatçıların lokomotivi haline geldiği görüyoruz. DEİK"in başarısını ve yakaladığı ivmeyi çok daha yükseklere çıkaracağına inanıyorum.

"MUHALEFETİN BAŞI BİLMEZ, ANLAMAZ"

Sizlerden Türkiye"nin ekonomik gücünü tüm dünyaya taşımanızı bekliyorum. DEİK, iş dünyamıza yol çizecektir. Stratejiler hakkında raporlar üretmeli ve uygulamasını sağlamalıdır. Bu yönde yapılan çalışmalarda da her zaman sizlerin yanında olacağım. DEİK"in çalışmalarına biz hep önem verdik. Gittiğimiz her yere DEİK"i de davet ederek iş adamları arasında köprü kurduk. Son dönemde atılan adımlar DEİK"i daha kapsayıcı, daha kuşatıcı bir yapıya kavuşturmuştur. 2002"de yola çıktığımızda 36 milyar dolar ihracatımız vardı. Şu an 170 milyar dolara geldik. Ama bunları muhalefetin başı bilmez, anlamaz. İki kat arttırdık.

"VİZESİZ SEYEHATİN YOLUNU AÇTIK"

2002 yılında yola çıktığımızda, bizim ihracatımız neydi? 36 milyar dolar. Şu anda nereye geldik? 170 milyar dolara geldik. Yürürlüğe koyduğumuz düzenlemeyle 8 bin 582 ihracatçımızayeşil pasaport imkanı getirerek, pek çok ülkeye vizesiz seyahatin yolunu açtık. İş adamlarına yurt dışında heyecan ve girişimci ruhunu aşılayalım istiyoruz. Devlet ve hükümet başkanlarını da ülkemizde ağırlıyoruz. İran Cumhurbaşkanı Sayın Ruhani ile Çankaya Köşkü"nde iş adamlarımızı bir araya getirdik. Bunlar bir ilk... Yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.

"BENİ İPE GÖTÜRECEKLERMİŞ"

Beni ipe götüreceklermiş, bunu sanatçı müsfetteleri yapacakmış, senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Beni ipe götürecekmiş, senin haddine mi? Biz şahadete inanmış insanlarımız: Biz bunların bedelini ödemeye hazırız. Bunlar sanatçı müsfettesi. Bunun bedelini ödeyecekler. Kalkacaksın bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte saldandıracaksın. Şimdi yargıya git. Paris"teki gösterilere laf etmeyenler, polisimizi orantısız güçle suçluyorlardı. Milletimizle, STK"larımızla el ele verdik püskürttük. 17-25 Aralık"ta da gördük, sonra 15 Temmuz o gece milli irade zaferine imza attık.

"YALANLARINA, İFTİRALARINA DEVAM EDİYOR"

Milletimize 2. İstiklal zaferi yaşatan şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 24 Haziran"ın seçimzaferimizin hemen akabinde döviz kurundaki saldırıların diğerlerinden farkı yoktur. Tıpkı Gezi Parkı, çukur eylemleri, 15 Temmuz"dan farkı yoktur. Ana muhalefet bu süreçte kötü bir sınav verdi. Zat o dönemde milletimizin ve iş adamlarımızın moralini bozmaya çalıştı. SSK"yı batıran bu adam bir de bize ders vermeye kalktı. Senin döneminde ne halde olduğunu biliriz. Siz ölüleri bile rehine aldınız. Böyle bir SSK genel müdürlüğü yaptın, suçu o dönemin Başbakanına attı. Yalanlarına iftiralarına devam ediyor.

ÖZTÜRK YILMAZ OLAYINA ATIFTA BULUNDU

Dün yanına aldığı kişi veriyor, veriştiriyor. Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkardığı zat veriyor veriştiriyor. Bir çıktın yenildin, iki çıktın yenildin diyor. Bir genel başkan yanında böyle bir kadro... Türkiye manevra kabiliyeti yüksek ekonomik esnekliğe ulaşmış durumda. Piyasalar kendini normalleşmeye bıraktı. Döviz kurunda yüzde 20 oranında iyileşme yaşadık. Ülke risk puanımız 225 puan iyileşti. Türkiye bugün artık çok dinamik bir ekonomiye ve manevra kabiliyeti çok yüksek bir ekonomik esnekliğe kavuşmuş durumda."

Yorumlar (0)
banner51
16°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
24 Kasımda 60 Bin Öğretmen Ataması Gelmeli mi?
24 Kasımda 60 Bin Öğretmen Ataması Gelmeli mi?
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 06:01
Güneş 07:27
Öğle 12:53
İkindi 15:41
Akşam 18:09
Yatsı 19:29