Asgari ücret yüzde 22,5 oranında artırılmalı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, asgari ücretin yüzde 22,5 oranında artırılması gerektiğini belirterek, 'Aynı şekilde emekli, memur ve çalışan maaşları da artırılmalı. Yani bütçe ne kadar büyüdüyse o derece eşit ve adil dağıtılmalı' dedi.

Politika 23.12.2019, 09:21 23.12.2019, 09:21
Asgari ücret yüzde 22,5 oranında artırılmalı

BBP Genel Başkanı Destici, partisince Denizlinin Pamukkale ilçesindeki otelde düzenlenen Türkiye kucaklaşıyor birlikte buluşuyor konulu bölge toplantısına katıldı. BBP genel başkan yardımcıları ve çevre illerden il başkanlarının da katıldığı toplantıda konuşan Destici, erken seçim tartışmalarına değinerek, Son günlerde en çok konuşulan konulardan biri de sistem ve erken seçim tartışmaları. BBP olarak erken seçim tartışmalarını doğru bulmuyoruz. Ülkenin hayrına da görmüyoruz. Çünkü bu ülke, bunun geçmişte bedelini ödedi. Biz sisteme neden evet dedik? Türkiye istikrara kavuşsun, temsilde adalet güçlensin diye. Şu an TBMMde neredeyse seçime girmeye hak kazanan bütün partiler temsil ediliyor. Temsil oranı hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Eğer bugün eski sistem olsaydı, bu sene seçim olurdu ve hükümeti yıkarlardı. Nasıl biliyor musunuz? 1997de Refah-Yol hükümetini hangi tezgahla hangi oyunla yıktılarsa aynı yöntemle yıkarlardı diye konuştu.

ASGARİ ÜCRET YÜZDE 22,5 ARTIRILMALI

Asgari ücret görüşmelerine de değinen Destici, yüzde 22,5 oranında artırılması gerektiğini vurgulayarak, Bizim bütçe gelirlerimizin yüzde 80inden fazlası vergiler. Bu vergilerin maalesef yüzde 67si dolaylı vergiler. Halbuki OECD ülkelerinde bu oran sadece yüzde 30. Yüzde 67 dolaylı vergi ne demek zengin ve yoksuldan eşit alınan vergi demek. Burada da mutlaka iyileştirme yapılması lazım. Gelirin adil dağıtılması gerek. Bütçe önceki yıla göre yüzde 22,5 büyümüş. O zaman bu 22,5 oranından toplumun her kesiminin nasibini alması lazım. Yani Asgari ücret oranı da en az yüzde 22,5 oranında artırılmalı diyoruz. Aynı şekilde emekli, memur, çalışan maaşları da artırılmalı. Bütçe ne kadar büyükse gelirin de eşit ve adil olarak dağıtılması lazım dedi.

KASITLI İŞLENEN SUÇLARDA İDAM OLMALI


Konuşmasında idam cezası tartışmalarıyla ilgili ise BBP lideri Destici, şunları söyledi:


Aile içi şiddet, kadına yönelik şiddet, küçük yaşta çocuklarımızın kaçırılıp, tecavüze uğraması, öldürülmeleri, bütün bunlar ahlak ve maneviyattaki eksiklerden meydana gelmektedir. Önceden tedbir diyorlar. Önceden tedbir nedir? Eğitimdir, ahlakı güzelleştirmektir, maneviyatını kuvvetlendirmektir. Yoksa her kadının başına bir polis dikerek, her çocuğun başına bir bekçi dikerek, bunları önleyemezsin. Kafalarda bu düşünceyi bitireceksin. Onun için biz, ahlak, maneviyat ve adalet diyoruz. Ama tabi ki tüm bunlara rağmen birisi cahilce, sapıkça bizim çocuklarımıza, kadınlarımıza musallat oluyor ve onları öldürüyor daha sonra da Ben bilerek, isteyerek zevk için bunu yaptım diyorsa o zaman devlete düşen, onun karşılığını vermek, onu idam etmek. Biz idam dediğimizde birileri diyor ki Burada bir hata yapılırsa telafisi mümkün değil. Biz, Şüpheli davalarda idam verilsin demiyoruz. Faili kesin olan davalarda, en son Ordudaki Ceren Özdemir olayındaki gibi. Adam ne diyor Ben yaptım diyor. Bir daha yapacağım, başkasını öldüreceğim diyor. Bu tür hadiselerde, kesin olan hadiselerde idam cezasının geri getirilmesini istiyoruz. Beşiktaştaki polislerimizi şehit eden teröristler için idam cezasının geri getirilmesini istiyoruz. Biz geçen yıl bununla ilgili kanun teklifi verdik. Hiçbir parti grubu desteklemedi.

Toplantının sonunda partililer, Mustafa Desticiye pala hediye etti. Toplantı, basına kapalı olarak devam etti.

Yorumlar (0)
banner51
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:28
Güneş 06:06
Öğle 13:14
İkindi 17:03
Akşam 20:12
Yatsı 21:42