Bahçeli: "Boğaziçi ve Yurt Eylemlerine Katılanlar Ajandır"

Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları'nın Türk Gençliği Büyük Kurultay'ında gerçekleştirdiği açıklamada Boğaziçi eylemlerine katılan ve yurt sorununa parklarda kalarak dikkat çeken öğrencilerin ajan olduğunu iddia etti.

Politika 09.10.2021, 13:28
Bahçeli: "Boğaziçi ve Yurt Eylemlerine Katılanlar Ajandır"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocaklarının Türk Gençliği Büyük Kurultayında Boğaziçi Üniversitesinde protestolara katılan ve "Barınamıyoruz Hareketi" ile yurt sorununa tepki göstermek için parklarda konaklayan öğrencileri hedef aldı.

Devlet Bahçelinin açıklamaları şöyle oldu:

Bizim rahat edemediğimiz yerde hiç kimse istirahat edemez. Yediğimiz ayazı asla unutmayız, unutturmayız. Milliyetçi ülkücü gençliğe iftira atanlar bilsinler ki iftirayla olmadık, iftirayla ölmeyiz. Düşüncesi ne olursa olsun, kökeni ve doğduğu yer nereyi gösterirse göstersin, bu millet benim diyen her kardeşimizi kucaklıyor, alınlarından öpüyorum. Onların derdi okullarını bitirmek, bir meslek ve iş sahibi olmaktır. Meşru her eleştirinin başımızın üstünde yeri vardır.

Kimseye gönül koyacak halimiz yoktur. Gençlerimiz için bu insani hak iki kere doğal görülmelidir ancak biz gençliğimizi sokakta bulmadık, sokaklara teslim etmeyiz. Terör örgütlerine, zilletin çukuruna düşmüş siyasilerin hesaplarına peşkeş çektirmeyiz. Gençliğin sokağa düşmesi geleceğimizin ayağa düşmesidir. Gelecek ayağa düştü mü yıkım ve yok oluş kapıya dayanmış demektir.  

Boğaziçi Üniversitenin rektörünün otomobilinin üstünde tepinen mahlukatın Türk gençliğine mensup olması mümkün değildir. Bunlar ne öğrenci ne de gençtir. Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversitelere sızdırmaya çalıştıkları taşeronlardır. Bize kimse eğitim özgürlüğünden bahsetmesin, biz kimin neye hizmet ettiğini gayet iyi biliyoruz.

Türkiye devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir. Bunlar ajan provokatörlerdir. 

PKKnın DHKP-Cnin tasması boğazlarına geçiren bunlardır. Çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır. Yetmez ama evet diyorsanız FETÖcülere PKKlılara da mikrofon verin.

Öğrenci arayan CHP, İP ve diğerleri gelsinler de buraya baksınlar. Yürekleri yetiyorsa gelsinler de çakmak çakmak parlayan alnı temiz gençlerimizi görsünler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı