Bahçeli: 'Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın tekrar aday olamayacağını iddia edenler ayak takımıdır'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar aday olamayacağını iddia edenler hukuk cahili, dış tazyik ve destekli ayak takımıdır. Aynı şekilde 14 Mayıs tarihi dikkate alındığında, 31 Mart 2022 tarihinde kabul edilip 6 Nisan 2022 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 7393 sayılı Kanun ile seçim kanunlarında yapılan değişikliklerin seçimlerde geçerli olamayacağını açıklayanlar demokrasi kaçkını, hukuk tanımaz kifayetsizlerdir" dedi.

Politika 24.01.2023, 13:17
Bahçeli: 'Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın tekrar aday olamayacağını iddia edenler ayak takımıdır'

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuştu.
Burada yaptığı konuşmada Bahçeli, "Şunu biliniz ki 1918den 1923e kadar geçen tarih serüveni ve serencamında neler olmuşsa, 15 Temmuz 2016 FETÖ darbe teşebbüsünden bugüne kadar üç aşağı beş yukarı benzerleri yaşanmıştır. Zalim hedeflerin ve hıyanet projelerinin emel ve enerjisinde hiçbir değişiklik olmamıştır. Türk milleti bekasını korumak ve kökleştirmek maksadıyla Türk devletleri zincirine Cumhuriyet rejimiyle yeni bir halka eklemiş, bu kapsamda Türklüğün teşkilatçı yapısı İmparatorluğun yıkımından yeni bir Türk devleti çıkarmayı başarmıştır" açıklamasında bulundu. Muhalefet partilerini eleştiren Bahçeli, "Dünya çapında hiçbir muhalefet partisi Türkiyedeki muhalefet partileri kadar savruk, sefil ve acınası hallere düşmemiştir. Yine dünya genelinde hiçbir muhalefet partisi bizdeki muhalefet gibi ülkesine ve milli haysiyete cephe almamıştır. İşin can alıcı noktası ise bu muhalefetin çok ciddi güvenlik sorununa dönüşmüş olmasıdır" diye konuştu.

"HDPnin kapatılma davasının seçim sonrasına bırakılmasını görüşecek olması adalet ilkelerine tamamıyla aykırıdır"

MHP lideri Bahçeli, HDPnin kapatılma davasına ilişkin ise, "Evvela şunu söylemek zorundayım ki Anayasa Mahkemesinin HDPnin talebiyle 25 Ocak 2023 tarihinde kapatılma davasının seçim sonrasına bırakılmasını görüşecek olması adalet ilkelerine tamamıyla aykırıdır. Bu neyin görüşmesi, neyin arayışı, neyin hazırlığıdır? Anayasa Mahkemesi şehitlerimizin dökülen kanlarını da seçim sonrasına bırakmayı görüşecek midir? HDP kapatılmalıdır, hem de vakit kaybetmeksizin bu bölücü ve terör yatağı kurutulmalı, hukuken defteri dürülmeli, kapısına kilit asılmalıdır. HDPnin isteğiyle Anayasa Mahkemesinin davayı sulandırması doğru değildir" şeklinde konuştu.

The Economist dergisine ilişkin konuşan Bahçeli, "Bunlar aleyhimize kurgular yapan küresel üst aklın ve melanetle çizilen büyük resmin tercümanı olan karanlık odakların husumet aparatlarıdır. 14 Mayıs seçimleri yaklaştıkça, Cumhurbaşkanımızın sözde kusurlu olan demokrasimizi tam gelişmiş bir diktatörlüğe sürükleyeceğini ileri süren The Economist dergisi bu tip bir aparattır" şeklinde konuştu.

"Kuran-ı Kerimin yakılmasını kışkırtanlar çok sinsi ve silindir bir siyasetin tasarımcılarıdır"

İsveçte Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki gösteren Bahçeli, "Bu azgın provokasyonu, bu nefret saçan eylemi ifade ve düşünce özgürlüğü olarak tevil edenler de aynısıyla suç ortağıdır. İsveç ve Finlandiya gibi İskandinav ülkeleri ABDnin dublör ülkeleridir. Viking mantığı ABDnin kovboy aklıyla bir ve beraberdir. Danimarkalı Rasmus Paludan isimli bir alçağın eline çakmak tutuşturup Kuran-ı Kerimin yakılmasını kışkırtanlar, bunu da Türkiye Büyükelçiliği önünde yaptıranlar çok sinsi ve silindir bir siyasetin tasarımcılarıdır" ifadelerini kullandı.

"NATOyla doğmadık, NATOsuz da çok şükür ölmeyiz"

"Bu saatten sonra İsveçin NATO üyeliği suya yazılmış yazı kadar güncel bir konu olmaya müstahaktır" diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Milliyetçi Hareket Partisi kitabımıza el uzatan, buna hizmet eden, göz yuman, ortam hazırlayan kim olursa olsun, hem bu dünyada hem de Mahkeme-i Kübrada mutlaka hesaplaşacak, bunlara asla taviz vermeyecektir. Viking uzantıları ardına efendilerini alsa da, Türkün töresini, İslamın sancağını, mukaddesatımızın onurunu zedelemeye güç yetiremeyecektir. Türkiyenin NATO üyeliğini tartışmaya açmak isteyenler varsa buyursun açsınlar, NATOyla doğmadık, NATOsuz da çok şükür ölmeyiz."

26 Ocak 2023te yapılacak 11inci altılı masa toplantısını değerlendiren, Bahçeli şunları kaydetti:
"Kimi aday yapıp yapmayacakları, birbirlerine hangi yöntemlerle kazık atıp atmayacakları artık kendi bilecekleri bir şeydir. Milletimizin gündemi zillet değil, vatandır, bayraktır, bağımsızlıktır, 14 Mayıs demokrasi zaferidir."

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın tekrar aday olamayacağını iddia edenler ayak takımıdır"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın adaylığına yönelik iddiaları değerlendiren Bahçeli, "Milli birliğin ve kardeşliğin adresi Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakıdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın tekrar aday olamayacağını iddia edenler hukuk cahili, dış tazyik ve destekli ayak takımıdır. Aynı şekilde 14 Mayıs tarihi dikkate alındığında, 31 Mart 2022 tarihinde kabul edilip 6 Nisan 2022 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 7393 sayılı Kanun ile seçim kanunlarında yapılan değişikliklerin seçimlerde geçerli olamayacağını açıklayanlar demokrasi kaçkını, hukuk tanımaz kifayetsizlerdir" ifadelerine yer verdi.
Adaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu kaydeden Bahçeli, seçim kanunlarında yapılan değişiklerin 14 Mayıs 2023 tarihinde hukuken geçerli olduğunun altını çizdi.

"İYİ Parti Başkanı silahlara değil, siyasete veda edeceği günlere eninde sonunda ulaşacak"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenerin Diyarbakır 2inci Olağan Kongresinde yaptığı konuşmayı hatırlatan Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisine ihanetin, tarla kurultaylarının, imza kampanyalarının nedeni sanıyorum çok daha netleşmiştir. Biz biliyorduk, bununla birlikte herkes de görmüştür. Silahlara veda mesajını öncelikle düşünüp tavır geliştirmesi gerekenler bir zamanlar yan yana olduğumuz kişilerdir. İYİ Parti Başkanı silahlara değil, siyasete veda edeceği günlere eninde sonunda ulaşacak, bir daha da hiç kimseyi kandırmaya, aldatmaya, gülücükler saçarak gizli emellerini saklamaya yeltenemeyecektir" diye konuştu.

"Cumhur İttifakının bugünden itibaren en az bin 500 oyu var demektir"

Konuşmasının ardından partililere "100 Oy" kartını gösteren Bahçeli, "Bu 100 oyu dağıtıyoruz. Burada bulunan arkadaşlarımızı cem ettiğimde Cumhur İttifakının bugünden itibaren en az bin 500 oyu var demektir" dedi.

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı