Devlet Bahçeli'den AYM çıkışı: Yeniden yapılandırılmalı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi ile ilgili flaş bir açıklamada bulundu. Bahçeli, "Anayasa Mahkemesi yeni hükümet sisteminin doğasına uygun şekilde yeni baştan yapılandırılmalıdır." dedi. Bahçeli, iç huzur ve istikrar ortamının kökleşmesi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bütün kurum ve kurallarıyla yerleşmesinin temel gündem maddesi olması gerektiğini ifade etti.

Politika 30.09.2020, 16:12
Devlet Bahçeli'den AYM çıkışı: Yeniden yapılandırılmalı

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, çarpıcı bir çıkışa imza attı. Bahçeli, Anayasa Mahkemesinin yapılandırılması gerektiğini belirtti. Bahçeli, "Yeni hükümet sistemi, parlamenter sistemin bütün kamburlarından, bütün bağlarından, bütün engellerinden ayıklanmalı, arındırılmalıdır." dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçelinin açıklamaları şöyle:

Milli güvenliğimizin sağlam esaslara bağlanmasının yanında iç huzur ve istikrar ortamının kökleşmesi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bütün kurum ve kurallarıyla yerleşmesi temel gündem olmalıdır.

Yeni hükümet sistemi, parlamenter sistemin bütün kamburlarından, bütün bağlarından, bütün engellerinden ayıklanmalı, arındırılmalıdır.

Anayasa Mahkemesi yeni hükümet sisteminin doğasına uygun şekilde yeni baştan yapılandırılmalıdır.

Yorumlar (0)
banner51
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:59
Güneş 07:25
Öğle 12:53
İkindi 15:43
Akşam 18:11
Yatsı 19:31