Erdoğan, Ankara'nın İlçe Adaylarını Açıklıyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın ilçe adaylarını açıklıyor.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde partisinin Ankara Büyükşehir ile ilçe belediye başkan adaylarını tanıtıyor.

Politika 01.01.2019, 14:08 01.01.2019, 14:08
Erdoğan, Ankara'nın İlçe Adaylarını Açıklıyor

3 ADAY MHP"DEN

Erdoğan, Ankara Spor Salonu"nda düzenlenen AK Parti Ankara Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı"na gelişinde, salon dışında toplanan kalabalığa seslendi. Erdoğan, "Ankara"da 25 adayımızın 3"ü Cumhur İttifakı"mızın gereği MHP"den, diğerleri partimizden. Cumhur İttifakı"nı inşallah Ankara"mızda, başkentimizde, karşımızdaki illet ittifakına karşı muzaffer kılacağız" ifadesini kullandı.


Erdoğan, şöyle devam etti:

"BİZ ANKARA"YI ÇOK SEVDİK"

"2019"un ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlı olmasını diliyorum.15 Temmuz"un gazi şehri Ankara"yı selamlıyorum. İster atadan Ankaralı olsun ister başka şehirlerden gelsin Türkiye"nin başkentinde yaşama bahtiyarlığına erişen kardeşlerimi selamlıyorum. Gönlümüzü dünyanın neresine atarlarsa atsınlar sonun da döner dolaşır gelir Ankara"ya düşer. Şahsım için Rize ata yurdumdur, İstanbul hayata ve siyasete başladığım şehirdir. Son 17 yıldır zamanının önemli bölümünü burada geçiren biri olarak biz Ankara"yı çok sevdik, Ankara da bizi sevdi. 16 yıldır bizi bırakmadı, bırakmayacak. Bu sevda için Ankara için en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz."


"MİLLETLE ARAMIZDAKİ BAĞ KOPTUĞU GÜN MİSYONUMUZUN BİTTİĞİ GÜNDÜR"

"Ankara siyasetin de hizmetin de yatırımın da en iyisine layıktır. Ankara başkenttir. Türkiye"yi dünyada temsil eden şehirdir. AK Parti kurulduğu günden beri her an seçime hazır olan bir partidir. Seçim dönemlerinde sadece milletimizin karşısına çıkartacağımız adayların isimlerini belirliyoruz. Bu isimleri de milletimizle belirliyoruz.Günün 24 saati, haftanın 7 günü halkın hizmetinde olmayan, kapısı açık bulunmayan, ulaşılamayan hiçbir ismin de AK Parti"de vekil, belediye başkanı, teşkilat yöneticisi olabilmesi mümkün değildir. Milletimizle aramızdaki bu güçlü bağ koptuğu gün bizim de misyonumuzun bittiği gündür. Bu bağın ilk günkü gibi sağlam olduğunu biliyoruz."

"MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDEN DÜŞENİN BİZİM NEZDİNDEN YERİ OLMAZ"

"Bu kriterlere uygun şekilde çalışmayan vekiller de belediye başkanları da olsa varsa o zaman milletimizin gönlünden düşmüş demektir. Bugüne kadar Çankaya"ya gelenler hizmet vermedi, veremedi. İsmi büyük Çankaya"nın ama içindeki hizmete bakınca ne yazık ki rezalet. Yeni Mahalle aynen öyle."

"5 dönem 21 yıl Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı"nı yapmış Genel Başkan Yardımcımızı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış bir yol arkadaşımızı Ankara"ya Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaptık. 25 adayımız Cumhur ittifakı olarak Ankara"da dönüşüm değişimi 1 Nisan"da başlatacağız. Milletimizin gönlünden düşenin bizim nezdinde yeri olmaz."


"YÜKSEKÖĞRENİMİ ULAŞILABİLİR KILDIK"

"İktidara geldiğimizde Türkiye"yi eğitim, sağlık, adalet, emniyet bu dört temel taş üzerinde yükselteceğimizin sözünü vermiştim.Eğitimde ilk önce eğitimin altyapısı ile ilgili tıkanıklıkları gidermek için hamle başlattık. 1 milyon 32 bin kişi destek personeli ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı"nda görev yapıyor. Yükseköğrenimi ulaşılabilir kıldık. Lisans öğrencilerinin kredi burs oranlarını geldiğimizde 45 TL alıyorlardı, Ocak itibariyle bunu 500 TL"ye çıkardık. Master öğrencilerini 1000 TL, doktora 1500 TL"ye çıkardık."


"EĞİTİMDE KALİTEYİ YÜKSELTECEĞİZ"

"Bay Kemal öğrencilerin kalacağı yurt yok diyor. Türkiye"de ne kadar yurt var haberi yok. Çünkü kılavuzu karga, sıkıntı burada. Yurt yapımlarımız yine devam ediyor. Katsayı, okul katkı payı gibi engelleri ortadan kaldırarak her öğrencimizin yüksek öğrenime gelişini kolaylaştırdık. Önümüzdeki dönem için hedefimiz eğitim öğretimde kaliteyi yükseltmek olacaktır. Söz verdiğimiz 37 stadyumdan, 16 adedini tamamladık. Lisanslı sporcu sayısı 278 binden 8 milyon 360 bine çıkardık."

"BAY KEMAL SSK GENEL MÜDÜRÜ İKEN BUNLAR VAR MIYDI?"

"En büyük reformları gerçekleştirdiğimiz alanların başında sağlık geliyor. Ülkemizde Genel Sağlık Sigortası şemsiyesinin dışında kalan kimse yoktur. Bay Kemal SSK Genel Müdürü iken bunlar var mıydı? Bunları yapamadın. Savaş Ay seni çok iyi anlattı. Ve o dönemde sefalet vardı hastanelerimizde. Ama şimdi hamdolsun hastanelerimiz modern, ileri teknoloji ile donatılmış vaziyette. Yakında Ankara Bilkent Şehir Hastanesi"ni de hizmete açıyoruz. Adalet sistemimizi geçmişte en çok zarar gören kurumların başında geliyordu. En iyi yargı hizmetini verebilmek için pek çok reformu hayata geçirdik."


"SUÇ ÖRGÜTLERİNE GÖZ AÇTIRMIYORUZ"

"Güvenliğimiz önceliklerimizin başında geliyor. Türkiye terör örgütleriyle, çetelerle mücadelede tarihinin en başarılı neticelerini bizim dönemimizde almıştır, almaya da devam ediyor. Terör örgütlerine sınırlarımız dahilinde ve haricinde vurulan darbeler milletimiz bu noktada huzur içinde yaşıyor. Organize suç örgütlerine öz açtırmıyoruz."

ÖZHASEKİ: KATILIMCI BELEDİYECİLİK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, salonda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Ankara"yı şehirciliğin her alanında her anlamda başkent yapacağız. 21 yıllık büyükşehir belediye başkanlığı, yerel yönetimler başkanlığı, çevre ve şehircilik bakanlığı dönemimde önemli bir birikim edinme imkanım oldu. Şimdi kutlu bir yola çıkıyoruz. Ankara"yı, derin tarihi mirasıyla gelecek nesillere taşıyacağız. Ankara"yı dünya başkentleri arasında en yukarıya çıkarmak için çalışacağız. Çalışmalarımızın merkezinde insan olacak. Yapacağımız her işe bu şehrin insanları ile ortak karar vereceğiz. Siyasi görüşlerine bakmadan, dinine, mezhebine bakmadan Ankara"yı katılımcı belediyecilik anlayışıyla yöneteceğiz.


"YATAY MİMARİ MERKEZLİ..."

Kültürel dokumuza uygun, yatay mimari merkezli bir şehir haline getireceğiz. Önce gönülleri ihya, sonra şehirleri inşa edeceğiz. İnsanımızın rızasının olmadığı bir işten hayır gelmez. 25 yıla varan memleket hizmetinde bu anlayıştan asla kopmadım. Vatandaşlarımızın gözünü boyamaya dönük projeler bize yakışmaz. Ankara"yı geleceğe taşıyacak projeleri titiz bir anlayışla hazırladık. Hepsinin hesabı yapılmış... Perşembe günü projelerimizi açıklayacağız."

 

Yorumlar (0)
banner51
15°
sisli
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Ekim 2020
İmsak 05:55
Güneş 07:20
Öğle 12:53
İkindi 15:48
Akşam 18:17
Yatsı 19:36