Kılıçdaroğlu: İster Gazi Mustafa Kemal deyin, ister Atatürk, bunlar aynı şey zaten

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ten "Gazi Mustafa Kemal" diye bahsettikten sonra parti içinden tepki toplayan İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na sahip çıktı: "İster Gazi Mustafa Kemal deyin, ister Atatürk; bunlar aynı şey zaten. Bunlar yapay tartışmalar"

Politika 24.09.2020, 13:04
Kılıçdaroğlu: İster Gazi Mustafa Kemal deyin, ister Atatürk, bunlar aynı şey zaten

Halk TVde Şirin Payzının program konuğu olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlunun katıldığı bir toplantıda Mustafa Kemal Atatürkten "Gazi Mustafa Kemal" diye bahsetmesine sahip çıktı. Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz ile eski TBMM Başkanvekili Uluç Gürkanın gündeme getirdiği Atatürk tartışması hakkında Kılıçdaroğlu şu açıklamalarda bulundu:

"İster Gazi Mustafa Kemal deyin, ister Atatürk. Bunlar aynı şey zaten. Bu tartışmalar yapay tartışmalar. Bunlar belli çevreler tarafından CHPnin içini karıştırmak için körükleniyor. Karışmaz. CHPnin ilkeleri, programı var. Ülkenin sorunlarını çözmek için bir kabiliyeti var. Bizim sorunumuz, doğruya doğru kitlelere kendimizi anlatmak. Kendini iktidara eklemlemiş medya bize yer vermez. Toplum bölündü, bu da iktidarın işine geliyor. Ekonomik sorunlar çok ciddi. Halk da görüyor bunu görüyor. Ayasofya dediler, ne oldu? Canan Hanım bizim il başkanımız elbette yanındayım. Canan Hanımın, Atatürkü sevmemesi mümkün mü? Bu tartışmalar Türkiyenin, İstanbulun gündeminde değil. Türkiyede işsizlik, yoksulluk, uyuşturucu sorunu var."

Yorumlar (0)
banner51
16°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 19 Ekim 2020
İmsak 05:48
Güneş 07:13
Öğle 12:54
İkindi 15:54
Akşam 18:25
Yatsı 19:44