Kılıçdaroğlu'nun adaylığını dillendirmesi İttifak'a zarar verdi

Kılıçdaroğlu'nun sıklıkla Cumhurbaşkanlığına aday olabileceğini dile getirmesi Millet İttifakı'nın diğer ortakları İyi Parti ve Saadet Partisinde rahatsızlık oluşturdu.

Politika 04.06.2021, 14:06
Kılıçdaroğlu'nun adaylığını dillendirmesi İttifak'a zarar verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun, son haftalarda Cumhurbaşkanlığına aday olabileceğini sıklıkla dile getirmesi ve sonrasında parti yönetiminin ve tabanının buna hazırlanması, Millet İttifakının diğer bileşenleri İyi Parti ve Saadet Partisinde rahatsızlık oluşturdu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlunun, Kılıçdaroğlunun bu tutumuna ilişkin bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği de iddia edildi.

AKŞENERDEN GÖNDERME

Adaylık konusunun Kılıçdaroğlu ile diğer liderler arasında henüz konuşulmadığı belirtilirken Akşenerin katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin sözlerinin Kılıçdaroğluna bir gönderme niteliği taşıdığı ifade ediliyor. Akşener, söz konusu programda "Kendimle ilgili çok net bir şey söyleyeyim; Şahsi bir hedefe, kendime dair bir projeye yönelik adım atmıyorum, atmayacağım. Ortak bir adayla gidilmesinde fayda var ama bugünden bunları konuşmanın aradaki birlikteliğe zarar verebileceğini düşündüğüm için, seçim zamanı bunun oturulup konuşulması lazım. Şu an itibarıyla erken" ifadelerini kullanmıştı. Kulislerde İyi Parti liderinin bu sözlerle, Kılıçdaroğluna üstü kapalı biçimde Adayımız değilsin mesajı verdiği konuşuluyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakının adayının kim olacağı tartışılırken CHP lideri katıldığı bir programda adaylığın sinyalini verdi.

PLANLI MI?

Öte yandan, adaylık krizinin önümüzdeki günlerde daha derinleşebileceği belirtilirken, Kılıçdaroğlunun bu çıkışının planlı olduğunu öne süren de var. CHP Genel Başkanının, ismi anketlerde öne çıkan muhtemel adayların seçimlere kadar yıpranmasını önlemek için kendisini öne çıkardığı değerlendirmeleri yapılıyor.

Türkiye

Yorumlar (0)
17°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:10
İkindi 17:09
Akşam 20:45
Yatsı 22:36