MHP Genel Başkanı Süleyman Soylu mu Olacak?

Gündemi Sarsan Bomba Gibi İddia! MHP Genel Başkanı Süleyman Soylu Mu Olacak?

Politika 15.11.2019, 19:43 15.11.2019, 19:43
MHP Genel Başkanı Süleyman Soylu mu Olacak?

Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan köşe yazısında çok önemli bir iddiaya yer verdi. Takan yazısında Devlet Bahçeliden sonra MHP Genel Başkanının AK Partili bir bakan olacağını iddia etti. Ayrıca Takan bu bakanın kim olacağını açıkça ifade etmedi ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun olacağı iddia edildi.

Ahmet Takan bugünkü yazısında gündeme bomba gibi düşen bir iddaya yer verdi. Takan yazısında Devlet Bahçeliden sonra MHP Genel Başkanının AK Partili bir bakan olacağını ifade etti.

Takan söz konusu iddiasını Devlet Bahçeli’den sonra MHP’nin başında AKP’li bir bakanı görürseniz şaşırmayın şeklinde belirtti. 

Amet Takan tarafından köşe yazısında bu bakanın kim olacağı açıkça belirtilmedi ancak bu bakanın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olacağı iddia edildi.

KÖŞE YAZISININ İLGİLİ BÖLÜMÜ

Konu ile ilgili olarak köşe yazısının ilgili bölümü şöyle oldu:

Erdoğan’a çok yakın bir kaynaktan dinlediğim iki iddiayı ileteyim: Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracakları partilere karşı, Erdoğan “öyle göründüğü gibi sessiz sedasız bir kenarda oturup gelişmeleri izlemiyor” muş…

Birincisi; Erdoğan kabine içinde çok güvendiği bir isme yeni parti kurması için hazırlık yaptırmış. “Sayın Bakan”, “her şey hazır vaziyette” Erdoğan’dan gelecek “harekete geç” talimatını bekliyormuş.

İkinci iddia daha da sürpriz; Erdoğan, Devlet Bahçeli’nin sağlık sebeplerinden dolayı siyaseti bırakma ihtimaline karşı da önlemini almış. Kabine içinde kendisinin çok güvendiği Devlet Bahçeli’nin de çok takdir edip sevdiği bir ismi MHP Genel Başkanlığı için düşünüyormuş.

Hatta kaynağım akıllara durgunluk verecek bu iddiasını daha da ileri taşıdı; “Sayın Bahçeli’nin sayın Bakan’a olan sevgisi kamuoyunun bildiği bir gerçek. Reis, bu görüşünü Devlet Bey’e açtı. Karşılığında da olumlu sinyal aldı.

Sayın Bakan’ı bir gün MHP’nin başında görürseniz hiç şaşırmayın.” Vallahi, burası Ankara!.. 30 küsur yıllık gazetecilik tecrübem bana asla şaşırmamayı öğretti. Arşivim, “asla olamaz” denilen nice sürprizlerin gerçekleştiği gerçekler ile dolu. Devlet Bahçeli’nin gizli gizli Erdoğan ile görüştüğünü ve işin siyasi ortaklığa kadar gideceğini ilk yazdığımda yer yerinden oynamıştı. Özellikle MHP Balgat bürosundan işittiğim hakaretlerin haddi hesabı yoktu!.. Gün geldi her şey ayyuka çıktı. Makyajlar döküldü!.. Cumhur İttifakı kuruldu. AKP-MHP el ele verip rejimi değiştirdi. Dünkü düşman kardeşler, can ciğer kuzu sarması oldu

Yorumlar (0)
banner51
22°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:18
Güneş 05:59
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:21
Yatsı 21:55