Rüşvet İddialarının Odağındaki CHP Çatırdıyor!

CHP'li Sinan Aygün'ün Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni rüşvetçilikle suçlamasıyla patlak veren 'RÜŞVETGATE' rezaleti her saat farklı bir manzara arz ediyor. İddiaların hedefindeki CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu'ndan son dakika açıklaması geldi: 'Bu iş karakolda biter.'

Politika 23.12.2019, 21:17 23.12.2019, 21:17
Rüşvet İddialarının Odağındaki CHP Çatırdıyor!

RÜŞVETGATEde Kuşoğlunun konumu ne?
Son RÜŞVETGATE rezaletinde Kılıçdaroğluna giderek kendisinden rüşvet istendiğini anlattığını söyleyen Aygün, Kılıçdaroğlunun kendisine Sakin ol. Bülent Kuşoğlu ile konuşurum senin Mansur ile olan işini çözer dediğini aktarmıştı. Aygünün anlatımına göre Kılıçdaroğlu yarım saat sonra aradığında ve Bülent Kuşoğlu Ankara dışındaymış sonra görüşeceksin cevabını almıştı. Aygün bu konuyu değerlendirirken Beni oyaladılar Pazartesi sabah şantiye mühürlendi demişti.

Aygün Külliyeye giden CHPli krizinde ismi gündeme gelen Bülent Kuşoğlunun abisiyle ilgili sarsıcı bir açıklama yapmış ve Çok fazla da üzerime gelmesinler. 2014 seçimlerinin hesabını sorarım onlara. Bana FETÖcü diyen önce kendisine baksın. Bülent Kuşoğlunun ağabeyi Genelkurmay istihbaratta FETÖden açığa alındı. Ordudan atıldı. iddiasında bulunmuştu.

Kuşoğlu akşam saatlerinde yazılı bir açıklama yaptı:

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlunun Sinan Aygünün pislik bulaştırma çabalarıyla ilgili basın açıklamasıdır.

Sinan Aygünle 3 yıldır görüşmedim. İddiaları medyadan öğrendim.

Sinan Aygün de benimle görüştüğünü söylemiyor. Her nedense konuyla ilgilenen iki dostu, arkadaşı olduğunu, onların devreye girdiğini öne sürüyor. Onların dostları olduğunu onları çok sevdiğini ve onların adını vermeyeceğini söylüyor. Beni dost, arkadaş görmemesinden memnuniyet duyarım. Ancak düşmanlığının sebebini anlayamadığımı da belirtmek isterim.

Sinan Aygün, adımı bu işe karıştırma çabasına Ağabeyimi de ilave ediyor. Genelkurmay İstihbaratta çalışıyordu, FETÖden açığa alındı diyor. Öğretmen Albay olan ağabeyim değil, kardeşim, 6 yıl önce emekli olmuş ve FETÖ ile hiçbir bağlantısı olmayan, gurur duyduğum, vatansever biridir. Yani Sinan Aygünün bu beyanı da doğru değildir.

Sinan Aygünün bu iddialarını yargıya taşıyorum, ancak; Durum böyle olmakla birlikte, Sinan Aygünün yaptığı gibi benim sürekli olarak bu hadiselere karıştırılmak istememin nedenini sizin ve milletimizin sağduyusuna bırakıyorum.

Kaynak: Yeniakit

Yorumlar (0)
banner51
23°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:18
Güneş 05:59
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:21
Yatsı 21:55