Tarihi konuşmaları kitaplaştırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihi konuşmaları "Seninle, Gençlikle, Geleceğe" isimli kitapta toplandı.

Politika 20.04.2021, 10:02
Tarihi konuşmaları kitaplaştırıldı

AK Partinin hazırladığı kitapta, Erdoğanın belediye başkanıyken okuduğu şiir, Davostaki one minute çıkışı ile FETÖnün hain darbe girişimine karşı yaptığı çağrı da yer aldı. Kitapta Erdoğanın zihinlere kazınan, "Dünya beşten büyüktür", "Durmak yok yola devam" gibi sözleri de bulunuyor.

AK Parti, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğanın dünyada büyük yankı bulan konuşmalarını "Seninle, Gençlikle, Geleceğe" adıyla kitaplaştırdı.

Girişinde Erdoğanın söyledikleri, yaptıkları ve dünyaya karşı duruşuyla Türkiyenin değil, dünyadaki pek çok coğrafyanın kaderini değiştirdiği belirtilen kitapta 1997de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken okuduğu şiir, 2007de yüzde 47 ile iktidar olmasının ardından yaptığı balkon konuşması, 2009da Davostaki "one minute" çıkışı ile FETÖnün hain darbe girişimi sırasında yaptığı çağrı da yer aldı.

HAFIZALARA KAZINAN VURGULAR

Yine Erdoğanın konuşmalarında sıklıkla vurguladığı bazı sözler de kitaba girdi. Bunların arasında, "Yerli ve milli", "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın", "Kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi", "İleri demokrasi", "Durmak yok, yola devam", "Hedef 2023", "Rabia", "Dünya beşten büyüktür", "Milletin adamı", "Biz emri dağdan değil, Haktan ve halktan aldık", "İnlerine gireceğiz", "Kudüs kırmızı çizgimizdir" ve "Yeni Türkiye" gibi sözler ve bu sözlerin ne anlama geldiği bulunuyor.

Tarih: 29 Ocak 2009. İsviçrenin Davos köyünde, düzenlenen Gazze: Ortadoğuda Barış Modeli panelinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğanın yaptığı One Minute çıkışı tüm dünyayı ayağa kaldırdı. Tam 10 yıl geçti ancak o görüntü hala hafızalarda tazeliğini koruyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hz. Ali Camiinde kıldığı cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Ayasofyanın 86 yıl sonra tekrar ibadete açılacak olmasıyla ilgili konuşan Erdoğan, Buradan müzeden aslına Ayasofyanın tekrar camiye dönüşmesi bu milletin en doğal en tabii hakkıdır. Zannediyorum ki bu yara şu anda tedavi edildiği için, böyle bir kararı da gerek Danıştay 10uncu dairemiz, gerekse şahsımın onayıyla birlikte yürürlüğe girmiş olması bizim aslında tarihe bir borcumuzdu ve bu borç ifa edildi. Bu, Ayasofyanın esaret zincirinden kurtulmasıdır. Bu zincir sökülüp atılmıştır. dedi.

AYASOFYANIN DİRİLİŞİ

Kitabın son kısmında ise "Ayasofya dirilişi" başlığı yer aldı. Ayasofyanın dirilişinin Mescid-i Aksanın özgürlüğe kavuşmasının habercisi olduğu vurgulanırken, şu ifadeler yer aldı: "Ayasofyanın dirilişi dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların fetret devrinden çıkış iradesinin ayak sesidir. Ayasofyanın dirilişi sadece Müslümanların değil onlarla birlikte tüm mazlumların, mağdurların, ezilmişlerin, sömürülmüşlerin umut ateşinin yeniden alevlenişidir."

Osman Özgan

Yeni Şafak
 

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 15 Mayıs 2021
İmsak 03:53
Güneş 05:39
Öğle 13:05
İkindi 17:01
Akşam 20:22
Yatsı 22:00