Genel Müdürü Sendika mı Görevden Aldırdı?

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü görevinden bugün ayrılan Hilmi Ataseven'in görevinden ayrılmasının ardından Sağlık Sen'den ilginç açıklamalar geldi. Yapılan paylaşımlar Genel Müdürü Sağlık Sen mi görevden aldırdı? sorusunun sorulmasına neden oldu.

Sağlık Çalışanları 01.10.2020, 20:54 01.10.2020, 21:17
Genel Müdürü Sendika mı Görevden Aldırdı?

Ajanskamu-Özel Haber

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Prof. Dr. Hilmi Atasevenin ardından Sağlık-Sen Genel Disiplin Kurulu ve Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Özden dikkat çeken bir paylaşım geldi. Paylaşımında Atasevene göndermede bulunan Öz, "Yaptığımız eylemler amacına çok şükür ulaşıyor, Sağlık Bakanlığı bürokratları istifa etmeye başladı" şeklinde cümleler kurdu.

Genel Müdür Ataseven istifasının ardından yaptığı paylaşımında herkese teşekkür etti. 

Özün paylaşımının ardından kafalar iyice karışırken Sağlık Bakanlığındaki mevcut bürokratların ise sendikanın açıklamalarını şaşkınlıkla karşıladığı öğrenildi.

İşte Sağlık Sen Şube Başkanının Biz görevden aldırdık anlamındaki  o paylaşımı:

Prof. Dr. Hilmi Ataseven Kimdir?

1968 yılında Sivas’ta doğan Prof. Dr. Ataseven, ilk orta ve lise eğitiminin ardından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Ankara’da Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinde Gastroentoloji Yandal’da uzmanlığını alan Ataseven, mecburi hizmetini 2007-2009 yılları arasında Erzurum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaptı. Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Gastroentoloji bölümüne Yrd. Doç. Dr olarak gelen Ataseven, 2011 yılında Cumhuriyet Üniversitesinde Doçent oldu. Sağlık Bilimlerinde temel alanı gastroenteroloji olan Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde tıptan sorumlu Rektör Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Haziran 2019dan bu yana Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü olarak görev yapan Atasevenin üniversitedeki öğretim üyeliği görevine geri döneceği öğrenildi. Ataseven, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (1)
Kerim 3 hafta önce
Sendika mı. Güldürmeyin insanı.
banner51
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 20 Ekim 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:14
Öğle 12:54
İkindi 15:53
Akşam 18:24
Yatsı 19:43