Aile hekimleri de iftar sonrası aşılasın

Mübarek ay sebebiyle aşılama çalışmaları akşama kaldı. Vatandaşlar ve sağlıkçılar, hastanelerdeki yoğunluğun azalması için "Aile hekimleri de saat 00.00'a kadar açık kalsın" dedi.

SAĞLIK 19.04.2021, 08:27
Aile hekimleri de iftar sonrası aşılasın

Hükümet, ramazanın gelmesiyle birlikte virüsle mücadelenin sekteye uğramaması için iftar sonrası da aşılamanın devam etmesi yönünde karar aldı. Ardından iftar sonrası hastanelerde yoğunluk başladı. Hem sağlık çalışanları hem de vatandaşlar, bu yoğunluğun yaşanmaması için aile hekimlerinin de saat 00.00a kadar açık olmasını talep etti.

Bu sayede hastanelerin yükünün azalacağı ve aşılamanın daha hızlı olacağı vurgulandı. Vatandaşların kısıtlamaya rağmen hafta sonu da aşı olabileceğini belirten Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Aslan Çoban "Ramazan ile birlikte gündüz randevuları azaldı ama iftar sonrası inanılmaz yoğunluk yaşanıyor. Saat 20.00den sonra gelenlerin sayısında yüzde 100lük bir artış var" diye konuştu.

Orucunu açtıktan sonra aşısını olan İsmail Üstündağ da "Orucum bozulmasın diye iftardan sonra gelmeyi tercih ettim. Randevu alırken biraz zorlandım" dedi. Bir başka vatandaş Ahmet Direk "Normalde randevum çarşamba günüydü ancak ramazan sebebiyle iptal ettim. Randevumu iftardan sonraya aldım. Biraz geç de olsa aşımı oldum" ifadelerini kullandı.

Türkiye Gazetesi

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33