Aşı hak bilgisi alınamamıştır hatası! Lütfen belirlenen süre sonunda tekrar deneyiniz ne demek?

Aşı randevusu nasıl alınır sorusuna yanıt arayanlar MHRS sistemi üzerinden sorgulama işlemlerine başladı. Aşılamada süreç tüm hızıyla devam ederken, MHRS’de “Aşı hak bilgisi alınamamıştır” uyarısıyla karşılaşanlar bu konu hakkında cevap aradı.

SAĞLIK 15.06.2021, 09:55
Aşı hak bilgisi alınamamıştır hatası! Lütfen belirlenen süre sonunda tekrar deneyiniz ne demek?

BionTech ve Sinovac aşıları için MHRS üzerinden randevular vatandaşlar tarafından alınmaya başlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı konusunda yaş gruplarında düşmeye gidildiği ve bunlara yeni meslek gruplarının da dahil olduğunu söyledi. Aşı olmak isteyen vatandaşlar da MHRS, E Nabız, ve telefon ile aşı randevusu almaya başladı.

Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Aşılama programı kapsamında sırası gelen ve kriterlere uyan vatandaşlar, e-Nabız sistemi üzerinden “Covid-19 aşı durumunu sorgula” sekmesi altından bu işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra boşluk bırakarak AŞI, T.C. Kimlik Numarası ve T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesini 2023e kısa mesaj atarak aşı uygunluk durumları öğrenilebilir.

e-Nabız üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) bağlanarak ya da MHRS mobil uygulamalarını kullanarak ve ALO182 hattını arayarak aşı sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir.

Koronavirüs aşı sıranızın gelip gelmediğini e-Nabız üzerinden öğrenebilirsiniz. E-nabız sayfası üzerinde “KEŞFET” bölümünde yer alan “AŞI TAKVİMİ” içerisinde yer alan “COVİD-19 AŞISI” kısmına tıklayınız. Eğer aşı için hakkınız bulunuyorsa MHRS sistemi üzerinde randevu alabilirsiniz.

‘’Aşı hak bilgisi alınamamıştır. Lütfen belirlenen süre sonunda tekrar deneyiniz’’ hatası ile karşılaşan vatandaşlar bunun sebebini araştırmaya başladı. Vatandaşlar bu hatanın neden karşılarına çıktığına anlam veremedi. Alınan son bilgilere göre ise bu hatanın nedeni; kişinin ikinci randevusunun MHRS sisteminde görülmemesi üzerine yeniden randevu almasından kaynaklandığı belirtildi.

Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:50
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:31
Yatsı 22:10