07.07.2020, 20:45

Satılmış Dönekoğlu, neren Kıvırcık!

yda yılda bir kez televizyonlara çıkıyorum. 4 saatlik programda konuştuğum 15 dakika ya var ya yok. Yayından çıkıp sosyal medyaya bakıyorum.

Bana demediklerini bırakmamışlar. Neler neler... En güldüğüm söz ise şu:

"Bu Süleyman Özışık isimli provokatörü niye çıkarıyorsunuz. Halkı ayrıştırıyor, ötekileştiriyor."

Dün Antakya'dan Ebru Okçu adında zavallı bir kadın yazmış. "Keşke şu Süleyman Özışık ölse de bir vizyonsuzu sürekli TV'lerde görmenin yaşattığı işkenceden kurtulsak! Tahammül edilecek gibi bir adam değil bu ya! Program çıkışı nasıl dövmüyorlar bunu?" diye açıkça hedef göstermiş.

"Bu ülkede özgür basın bırakmadılar şekerim. Gazeteciler ağzını açamıyor" diyen cenahın demokrasi anlayışı işte bu kadar.

Garibim Süleyman Özışık konuşunca ölsün! Ölmese bile öldüresiye dayak yesin. Ama terörü, teröristi savunan gazeteciler bin yaşasın!..

Önceki gün Habertürk'te Ceza Hukukçusu Ersan Şen'e, "Eğer bu ülkede demokrasi var ise ben, terör örgütlerini destekleyen barolara ve o barolara bağlı avukatlara güvenmeme hakkımı kullanırım" dedim.

Her yayında demokrasi de demokrasi diye çığlık çığlığa bağıran Profesör Ersan Şen'in cevabı ne oldu dersiniz?

"Ne demek güvenmiyorum, güveneceksin!" oldu. Hatta, bir zamanlar bize "Yallah Arabistan"a diyenleri hatırlatan başka bir çıkışla, "Ya, İstanbul Ankara İzmir Barolarına güven. Ya da git Yozgat Barosundan bir avukat bul" dedi. 

Ama nasıl bağırıyor, nasıl çırpınıyor anlatamam. 

"Niye bağırıyorsun, niye beni susturmaya çalışıyorsun" diye sorunca bir demokratik cevap daha verdi! "Sen de beni kışkırtıyorsun, provoke ediyorsun!"

Dikkatinizi çekerim, en demokratik adamdan bahsediyorum ha!

Azıcık kışkırınca karşısındakini susturan, bağıran ve emir kipi ile konuşup, "Git başka yerden bir baro bul" diyen bir demokrasi havarisi! Elinde devlet yönetimi yetkisi olsa ne yapardı, varın orasını siz düşünün!

Neyse...

Karşımdaki herkes dilediği gibi konuşabiliyor ama benim konuşma hakkım yok. Ağzımı açtığım an; "Süleyman Özışık ülkeyi kutuplaştırma, ötekileştirme, ayrıştırma!.."

Sanırsın ki bizden önce ülkede herkes birbirini öperek işe uğurluyordu. Sanırsın ki herkes kucak kucağa yaşıyordu. 

Yahu sen ülkeyi benden önce zaten böleceğin kadar bölmüş, insanları ayrıştıracağın kadar ayrıştırmışsın. Bana böleceğim, ayrıştıracağım bir şey bırakmamışsın ki böleyim kardeşim!

Hem bu nasıl bir ayrıştırma ben anlamadım!

Sabahtan akşama kadar benim ceddime, atama küfreden sen, milleti ayrıştıran ben!

Dilimi, dinimi, ezanımı, yaşam tarzımı değiştiren sen, ülkeyi ötekileştiren ben! 

Beğenmediğin bir başbakanımı asan, diğer başbakanımı zehirle ortadan kaldıran, bir diğer başbakanımı postmodern darbe ile indiren sen, ama demokratik olan yine sen...

Giyimini beğenmediğin milyonlarca öğrencimi okullara sokmayan sen. Tipini beğenmediğin milyonlarca insanımı kamu kurumlarına sokmayan sen… Laiklik terörü adı altında her türlü zulmü yapan yine sen. 

Dinime küfreden sen, peygamberime hakaret eden sen, inançlarıma saldıran sen. Tuttuğum oruca "yobazlık" diyen sen, kestiğim kurbana "Barbarlık" diyen sen. Ama ayrıştıran, ötekileştiren, kutuplaştıran ben.

Öyle mi?

Yazının Devamı İçin TIKLAYIN

Yorumlar (0)
banner51
17°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:16
Öğle 12:54
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:40