Ahlak yoksunları iftiralarının bedelini ödeyecekler

Ahlak yoksunları iftiralarının bedelini ödeyecekler

Sendika 06.03.2023, 21:44
Ahlak yoksunları iftiralarının bedelini ödeyecekler

Bugün (6 Mart 2023) birgun.net sitesinde “Öğrenci emeğinden sendika reklamına" başlıklı gerçeklikten uzak, haber denilemeyecek kadar uydurma bir metin yayımlanmıştır. Kalem hicap etse de kalemi tutanın utanmadığı söz konusu yazıda, Memur-Sen üyelerinin şartlı (ekmek) bağışıyla alınan ve Türk Kızılay Şırnak Şubesi üzerinden yardım TIR’larıyla gönderilen ekmekler için, “Şırnak’ta öğrenciler tarafından hazırlanan ve araçlara yüklenerek Kızılay’a gönderilen ekmeklerin taşındığı TIR’a ‘Memur-Sen’ afişi asıldığı” iddia edilmiştir. Bu gerçek dışı yazıyla Memur-Sen doğrudan hedef gösterilmiş, konfederasyonumuzun kamuoyunda itibarının sarsılması yönünde beyhude bir çaba sarf edilmiştir.

Tek derdi çamur atmak olan zihniyeti yakından tanıyoruz. Bu attıkları iftira, ortaya koydukları yalan ilk değildir. ‘Amaca giden her yol mübahtır’ ilkesizliğinin bir tezahürü olan bu ‘çamur at izi kalsın’ yaklaşımının son olmayacağını da biliyoruz.

Her zaman olduğu gibi biz yine milletimizin yanındayız. Ancak bu köhne zihniyetin temsilcileri, bir işe yaramak, iyi bir iş yapmak, milletin derdine derman olmak gibi bir amaçları, dertleri olmadığı için, Memur-Sen’e dil uzatmak, iftira atmak için her yolu denemekte, her fırsata sarılmaktadır.

Sendika olarak, depremden sonra hemen harekete geçerek, bölgedeki insanların acil ihtiyacı olan ekmeği temin edip bölgeye ulaştırmanın çabasında olduk. Acil ihtiyaçlar için elimizden geleni yaptık, üzerimize düşeni yerine getirmekten imtina etmedik. İftiracılara aldırmadan, onlara rağmen ihtiyaç sahiplerinin; mazlumun, mağdurun yardımına koşmaya devam edeceğiz.

Bu meyanda, biz yaraların sarılması için emek harcarken, işi gücü fitne çıkarmak olan odakların da boş durmadıklarının, durmayacaklarının farkındayız. Bunlar hem ahlaki olmayan bir çabanın içerisindedir hem de mesnetsiz ithamlarda bulunarak suç işlemektedir.

Bu ahlak yoksunlarının, haksız ve dayanaktan yoksun ithamlarının bedelini ödemeleri için hakkımızı arayacak, hak ettikleri cezaya çarptırılmaları için elimizden geleni yapacağız.

Abdullah Çatı

Memur Sen Şırnak İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (1)
Bir daha yapmayın. 2 hafta önce
Her yerde yaptınız inkar etmeyin, Milli Eğitimin Öğretmen, öğrenci ve okullarını kullanarak topladığınız yardımlara sendikanızın logosunu, fotosunu vb. kullanarak orada rant elde ettiniz. Sendikasız biri olarak kurumumda yapılan yardımlarda kullanıldığımızı, boy boy fotoğraflarınızı görünce anladım.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 21 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı