Ali Yalçın'dan, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e Ziyaret

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile Bakanlıkta bir araya geldi. Toplantıda, çalışma hayatını ilgilendiren konulara ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Sendika 02.04.2021, 19:11
Ali Yalçın'dan, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e Ziyaret

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile Bakanlıkta bir araya geldi.

Toplantıda, çalışma hayatını ilgilendiren konulara ilişkin istişarelerde bulunuldu.Gerçekleştirilen ziyarette Genel Başkan Ali Yalçın, İnsan Hakları Eylem Planı için verilen emekler noktasında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e teşekkür etti.

Görüşmede Yalçın, İnsan Hakları Eylem Planı’nda kamu görevlilerinin beklentilerine de yer verilmesi gerektiğini söyledi.

Yalçın, Memur-Sen’in eylem planı çabasını desteklediğini belirterek “İnsan hakları eylem planında ortaya konan insana ve haklarına daha fazla zemin oluşturma çabasını önemsiyoruz. Ancak aynı metin içerisinde kamu görevlilerine sendikal zemine ve kamu personel mevzuatına dönük irade ve hedef içermesi gerektiğini, kamu görevlilerinin beklentilerine de yer verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda destek vermeye, katkı sunmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a teşekkürlerin iletti. Memur-Sen’in 1 milyonu aşkın üyesiyle Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade eden Gül, Memur-Sen’in gündemini yakından takip ettiklerini ve kamu görevlilerinin talep ve tekliflerinin kendileri için de oldukça önemli olduğunun altını çizdi. 

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (0)
13°
açık
Günün Anketi Tümü
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Nisan 2021
İmsak 04:35
Güneş 06:09
Öğle 13:08
İkindi 16:54
Akşam 19:57
Yatsı 21:24