Ali YALÇIN'ın İlksan Seçimlerindeki Planı Talat YAVUZ'u İlksan'ın Başına Getirmek mi?

Kısa süre önce sessiz sedasız Profesyonel sendikacılıktan ayrılıp MEB'de öğretmenliğe dönen ve İLKSAN'dan Kartal Temsilci adayı olan Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Talat YAVUZ'un İlksan'ın başına getirilmeye çalışıldığı iddia edildi.

Sendika 15.06.2021, 10:49 15.06.2021, 13:56
Ali YALÇIN'ın İlksan Seçimlerindeki Planı Talat YAVUZ'u İlksan'ın Başına Getirmek mi?

MEB tarafından hakkında daha önce soruşturma açılan ve İLKSANı yerden yere vurduğu bilinen ancak sonrasında açılışlarında boy boy fotoğraf veren Memur Sen İstanbul Temsilcisi  ve Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Talat YAVUZ geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız profesyonel sendikacılıktan ayrılarak MEBe geri döndü. Kartalda bir okulda örğtmenliğe döndüğü söylenen Talat YAVUZun İLKSAN seçimlerinde Kartal İlçesinden delege adayı olması da sendika üyelerini rahatsız etti. Talat YAVUZun Ali YALÇIN tarafından İLKSANın başına getirilmek için hazırlandığı iddia edildi. 

İddiaların sahibi ise Eğitim Bir Senin İstanbul 4 Nolu Şubeye bağlı ve suların durulmadığı Pendik İlçesinde sendika eski yöneticisi olan ve Şube Müdürlüğü görevi yapan Yıldırım DEMİRCi...

DEMİRCİ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada o çarpıcı iddiaları ise şöyle: 

TUTURMUŞLAR BİR İLKSAN, NEDİR BU İLKSAN?

Son günlerde “İlksan iyi yönetilmiyor, zarar ediyor.” şeklindeki söylemler dillerde pelesenk olmuş gidiyor. Geçin bunları. Bu işin edebiyat tarafı. Gelin asıl amacı görmeye çalışalım; Eğitim Bir Sen 4 nolu Şube Başkanı ve Memur Sen İstanbul İl Başkanı Sayın Talat YAVUZ’un İlksan Genel Başkanı olması için sessiz sedasız, hiçbir kimse ile istişare yapmadan öğretmenliğe dönerek İlksan Kartal delege adayı olmasıdır.
Asıl olan herkesin bulunduğu konumda en iyi hizmeti sunmasıdır. Memur en iyi yazıyı yazmalı, yönetici en iyi koordinasyonu sağlamalı, mühendis en iyi aracı geliştirmeli, sivil toplum yöneticileri üyelerinin sosyal, özlük ve mali haklarının iyileştirmeye çalışmalıdır. Aksi takdirde bulunduğunuz makamın imkânlarını kişisel çıkarlarınız için kullanarak, hatta üyelerin sırtına basarak yükselmek, toplumumuz nezdinde kabul görmeyen bir davranış olsa gerek.

Bazı delege adayları saf ve temiz duygular ile aday olmuş olabilir; fakat kendilerine biçilen bir görev vardır. Bu görev, Sayın Talat YAVUZ’un isminin önünde bulunan bilumum makam, mevki, şan, şöhret ve rütbeler kendisine yetmiyormuşçasına şimdi birde İlksan Genel Başkanlığı ünvanını verme görevidir. Bir Erzincan türküsünün dizelerinde geçen; “Bütün dünya senin olsun; bir dost, bir post yeter bana.” Sözleri kanaatkârlığı ne de güzel özetliyor.

Külfette, mücadelede, emekte ve fedakârlıkta hep beraberiz de; nimete gelince niçin hep birkaç kişinin ismi geçiyor? Yüz binlerce üyesi olan sendikamızın içinde İlksan Genel Başkanlığına layık çok değerli arkadaşlarımız varken, bu arkadaşlarımızın içerisinden birisini bulamadınız için mi hep aynı kişi etrafında dönüp duruyorsunuz?

Milletimizin iradesine baskı ve dayatmalar 1960’da başladı, 1971, 12 Eylül 1980 ve 28 Şubat ile devam etti. 15 Temmuz’da ise bu aziz Milletimiz iradesine sahip çıkarak, özgürlüğüne ipotek konulamayacağını tüm dünyaya ilan etti.
Seçimin yaklaşıldığı bugünlerde Okul müdürlerine baskı yapılarak öğretmen ve memurları iletişim kanalları, sosyal medya araçları ve çeşitli organizasyonlarla zorlanmasının takdirini kamuoyuna bırakıyorum. İnsanların ne zaman nerede ve ne yapacaklarına sizlerin karar vermesi, ne haddinize ne de yetkinizedir. Bu baskı ve dayatmalar karşısında eğitim emekçileri sessiz kalıyorsa asaletlerindendir. Ha beyler şunu da çok iyi bilin ki, baskı ve dayatmalar eski Türkiye’de kalmıştır. 


Hani biz dayatmalara ve baskılara karşıydık. Sivil itaatsizliği bunun için başlatmadık mı? Böylece birçok kazanımlar elde ettik. Öyle değil mi? Eğitim-Bir Sen’in kuruluş felsefesinde ilkesellik vardır. Bizim davamızda kişisel çıkar, hırs ve menfaat asla yoktur. Bizler dava erleriydik. Ne oluyor beyler bize? Yoksa çıkar ve menfaatlerinizin esaretine mi düştük? Yüce Kitabımızdaki İsra Suresinin 37. ayeti bu durumu ne güzel açıklıyor: “Yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Çünkü sen yeri asla yaramazsın, boyca da dağlara asla erişemezsin.”
Değişen eğitim modelleri ile birlikte sistem içerisinde en kritik görevleri çalışkan, fedakâr ilkokul öğretmenleri ve memurları yürütmektedir.


Eğitim emekçileri 19 Haziran 2021 günü hür vicdanları ve özgür iradelerini sandığa yansıtacaklardır. Hadi hayırlısı, tüm eğitim emekçilerine selam olsun.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (5)
Rabia Demir 2 ay önce
Elimde bir çok belge var. Ve benim çok kişinin canını yaktılar halen daha devam ediyorlar..şimdide bu İlksan seçimleri
Rabia demir 2 ay önce
Talat yavuz Ali Yalçın eğitim birsen ile yıllardır milli eğitimde kendi kadrolarını oluşturdu. Kendilerinden olmayan herkese mobing iftira adam kayırma ile her türlü zorbalık yapıldı. Ve buna ilçe milli egitim müdürleri dahil şube müdürleri okul müdürleri öğretmenler dahil de dahil edildi. Bende bu magdurlardan biriyim. Ama sesimi kimseye duyuramadım sonunda mobing iftira başta olmak üzere her türlü psikolojik baskıya dahil maruz kaldım. Yalancı şahitliklerle olmadık zulümler gördüm. Elimde bir çok belgem olmasına karşın milli eğitimde Egitimbirsenli müdür ve öğretmenlerin iftiraları ile hakkımda soruşturma açıldı ama şahitlerin dahi dinlenilmedi..soruşturma kendi yandaşları olan müfettişler ve alwyhime sonuçlandırıldı. Mahkeme açtım orada da müdahale ettiler. Ve ceza almam için uğraştılar..Sesimizi kime duyaracagız..Talat yavuz gıyabında her yerde benim deli olduğumu söylüyormuş...Bunların zulmüne kim dur diyecek
Aslan Türk 2 ay önce
Rahmetli Akif İnan
İyiki bu günleri görmemiş...
Ömrünü sağlığını ailesini feda ettiği sendikasının faizle para dağıtmaya talip olduğunu görse yine hasta olur hatta kahrolurdu.
Yazıklar olsun..
Menfaatinize harcadığınız insanlar ve aidatlar haram olsun....
Güven KARABACAK 2 ay önce
Yaklaşık 5 yıl önce ilksan Pendik ilçesi nde 3 delege adayımız seçildi.Canla başla gayretle çalıştık.Bizi gayrete getiren söylem ilksan faiz bataklık kapatacağız söylemiydi.
Şimdi ne günlere geldik ilksana sıkı sıkı ya talip olduk hemde kahvaltılar düzenleyerek,isim isim mudurlerden yoklama alarak,
Sayın hocam a katılmamak elde değil,yapılan çalışmalar tamamen bir kişinin kişisel ikbali ve yarının turkiyesinde yer kalmaktan ibaret.
Şimdi adama demezler mi kapatacağını şeye neden talip oluyorsun,veya Sayın şube başkanı pardon memursen İl başkanı,daha da pardon kartal Bi okulda görevlendirme okul muduru(o kadar unvan varki karistirdim) bu ne lahana bu ne turşuuu.
Gelin Bi kere de olsa harbi olalim acaba genel merkezde yer açilamadıda sanada ilksanimi verelim dediler!!!!
Ne güzel be üye aidatiyla kendine kişisel İkbal hazırlama,kendi cebine dokunmadan.
Ikksana aday olan malum zat, şubede neyi hallettin diye sormazlar mı,iki yılda memursen başkanlığında neyi hallettin demezlermi,üyelerinin hangi derdiyle ilgilendin hepsini çözdün de şimdi ilksana talip oldun.
Mesela herhangi Bi üyenizde ilksan adayı olsa onunda sendikadan kahvaltı veya araç ücretlerini karsilayacakmiydin.
İnsan evladına böyle bir meslek uğraşsa bulamaz.Her masraf üye aidatindan karşılasın ama hedef tamamen kişisel ikbali.
Bakalım bu devran ne kadar sürer,belki davada yeni olan arkadaşları süslü soylemlerle veya Bi kısm beklentilerle ikna edersin de bizi uyutamazsin.
Şeffaliktan bahsedip,ayasofyayi yeniden açip(!) kendi kişisel ikbali için her şeyi mubah gören malum zat,sen yine yeni oyunlar peşindesin. Ama oyun da cambazlik her zaman sökmez.
Bir gün ilahi adalete dokunur.Vesselam
Rukiye CANBAY 2 ay önce
Kartal ilçe milli eğitim müdürlüğünde şef olarak göreve başladığim andan itibaren bu sendikanın baskısı altında kaldı kimsesiz İdim sağolsun Yıldırım müdürüm bana sahip çıktı okula gitmem için kumpas kuruldu sonra belden aşağı muhabbet yapan personeli tetikçi yaparak beni düzmece soruşturma ile başka ilçeye sürmeye kalktılar yetmedi tek memurum okula zorla gönderildi mobbing hala full şimdi ise 2 defa hakkımda belden aşağı muhabbet yapan diğer memur korunuyor bunu başta Talat efendinin izni ile ilçe müdürü Harun Tüysüz ve diğer şube müdürleri hatta sendikanın üyesi memurlar tarafından baskı altında bırakıliyorum kimse yokmu bunlara dur diyecek nereye gitsem şikayet etsem konu kapatılıyor bu yüzden sağlığından oldum bu kişi yediği içtiği yetmemiş yaptığı zulümler ayyukaya çıkmış birde İlksan talip başka birimi kalmadı ülkede rabbim hepsinden yakınlarından en acı şekilde çıkarsın inşAllah tek kulağım geçen hafta duyma yetisini kaybetti bu zulme susan dilsiz şeytanlar inşAllah huzur bulmayin aminnnn
28°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:50
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:31
Yatsı 22:10