Diyarbakır’da “Şehir Buluşmaları” mı organize işler mi?

Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın katılımı ile “Şehir Buluşmaları” programı düzenlendi. Memur-Sen İl Temsilcisi Ramazan Tekdemir, Şehrin en büyük STK’sı Memur Sen Konfederasyonunun proğrama davet edilmemesine tepki göstererek ''“Şehir Buluşmaları” Programının Diyarbakır ayağını organize edenler bu şehrin daha iyi bir noktaya gelmesi için düzgün eleştiri ve doğru öneri sahiplerini dışarıda tutmak suretiyle programın verimliliğini akim bırakmak mı istediler?'' dedi.

Sendika 20.08.2023, 19:23
Diyarbakır’da “Şehir Buluşmaları” mı organize işler mi?

TEKDEMİR Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İlimizde Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn. Cevdet Yılmaz’ın katıldığı “Şehir Buluşmaları” programı düzenleniyor. Şehrin en büyük STK’sı Memur Sen Konfederasyonu programın hiçbir bölümüne davet edilmiyor. 

20.000 den fazla üyesi ile Diyarbakır’ın en büyük STK’larından olan, kuruluş felsefesi ve özgün duruşu ile memleketin ve milletin hayır gayesi olan, ülkesine ve değerlerine barışık insanların yetişmesi için teorisi, projesi ve pratiği olan; Bölgenin en kırılgan sosyal ve siyasal meselelerinde bile arafı değil taraf olmayı seçen, bu duruşundan ötürü belirli odakların hedefi olan Memur-Sen’in varlığı bir de bu taraftan bilinçli bir körlüğe maruz bırakılmak isteniyorsa yazıklar olsun..

“Şehir Buluşmaları” Programının Diyarbakır ayağını organize edenler bu şehrin daha iyi bir noktaya gelmesi için düzgün eleştiri ve doğru öneri sahiplerini dışarıda tutmak suretiyle programın verimliliğini akim bırakmak mı istediler?

“şehir buluşmaları” programının katılarak görünürlüğümüzü artırmak gibi bir amacımız elbetteki yoktu. Bu program vesilesi ile yapıcı değerlendirmeler, onarıcı çözümler ve değerli önerilerimizle programa katkı sunmayı isterdik..

Bu eleştirilerimizin buradaki köhne anlayışa neşter olması ve köklü bir kapasite değişimine bir adım olması temel dileğimizdir..

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 30 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı