Eğitim Bir-Sen'den 'yeni yönetmelik' açıklaması

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim Bir-Sen 'müdürlerin, öğretmenleri değerlendirmesi uygulamasından vazgeçilmesi taleplerinin' kabul edildiğini açıkladı.

Sendika 12.05.2022, 19:11
Eğitim Bir-Sen'den 'yeni yönetmelik' açıklaması

Eğitim Bir-Senin konuya ilişkin açıklaması:

Müdürlerin, öğretmenleri değerlendirmesi uygulamasından vazgeçilmesi talebimiz kabul edildi

Eğitim-Bir-Sen olarak, Haziran 2016da, öğretmenlerin ve eğitimin niteliğinin artırılmasına hiçbir somut katkı sağlamayacak olan, hukuki denetimden uzak nitelikteki öğretmenlerin müdürleri tarafından değerlendirmeye tabi tutulması uygulamasından vazgeçilmesini talep etmiştik.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 54. maddesinin birinci fıkrası çerçevesinde okul müdürü tarafından değerlendirmeye tabi tutulan ve en yüksek başarı puanının altında herhangi bir puan alan öğretmenler için itiraz dilekçesi kampanyası başlatmıştık.

Bakanlık, talebimiz ve teklifimiz doğrultusunda, 12.5.2022 tarihli ve 31833 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile öğretmenlerin müdürler tarafından değerlendirmeye tabi tutulmasını hüküm altına alan yönetmeliğin "Değerlendirme ölçütleri" başlıklı 54. maddesini yürürlükten kaldırmıştır.

Yönetmelik için Tıklayınız.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (1)
ertürk 2 hafta önce
aman zam için eylem yapmayın. zaten müdür ve müd yrd sendikası oldunuz
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı