Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısın'dan MEB'e Çok Sert Sözler

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla OLÇUM'dan İLKSAN seçimlerini erteleme kararı alan MEB'e çok sert sözler geldi.

Sendika 31.03.2021, 19:09 31.03.2021, 19:32
Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısın'dan MEB'e Çok Sert Sözler

Korona virüs kararları kapsamında hafta sonu kısıtlaması gelmesi nedeniyle 3 Nisan Cumartesi günü yapılacak İLKSAN seçimleri Genelge nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ileri bir tarihe ertelendi. 

MEBin aldığı bu karara Eğitim Bir Senden üst üste çok sert tepkiler geldi. 

Genel Başkan Ali YALÇINın alınana karar; sandığın delegelerin önünüden kaçırmak olarak değerlendirmişti.

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla OLÇUM ise bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda Milli Eğitim Bakanlığının aldığı kararı : " Gİt-Gel Kararlarla Kaos üretmek" olarak değerlendirdi. Atilla OLÇUM MEBin 2023 vizyon belgesinin bir "fiyasko "olduğunu ve özlü sözler söylemenin ,se politika zannedildiği" ni ifade ederek ağır eleştirilerde bulundu. 

İşte Atilla OLÇUMun sosyal medya hesabından yaptığı işte o açıklamalar:

"Kendi açıkladığı 2023 vizyon belgesini bugün bir fiyaskoya dönüştüren, Eğitim konusunda senaryo yazmayı ve özlü söz söylemeyi politika sanan, Salgın sürecinde inisiyatif almak yerine gel-git kararlarla kaos üreten @tcmeb

285 bin personelinin zorunlu üyesi olduğu, 78 yıldır bitkisel hayatta olan, 25 yıldır ölü taklidi yapan İLKSAN’nın seçimlerini yönetmesini beklemek realiteyi ziyadesiyle görmemektir. “Kendi evinde baş bağlayamayan gelin evinde baş bağlayamaz”

Yorumlar (3)
ali 3 hafta önce
Atilla Olçumu destekliyorum. MEB süslü sözlerle bakanlığı yürüteceğini zannediyor. sayın bakan öğretmen dedik, bakanlığı biliyor dedik ama çok çekimser ve politik davranıyor, sorumluluk almayıp topu sürekli taca atıyor
Çelişki değil mi 3 hafta önce
Hayırdır ilk san i kapatacağız diyordunuz önceki seçime bile önce girmeme kararı alıp sonradan girme kararı aldiniz..şimdi de seçim neden ertelendi diyorsunuz .şu unutulan 3600 u önce bir halletmek gerek .
Muzaffer KURT 3 hafta önce
Bunlar ilksan seçimlerini yapmasını beceremiyecekler. Ellerine ve yüzlerine bulaştırdılar. Tıpkı İlksanı yönetemedikleri gibi.
18°
açık
Günün Anketi Tümü
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:31
Güneş 06:06
Öğle 13:07
İkindi 16:54
Akşam 19:59
Yatsı 21:27