Eğitimsen 1 üyeyle yetkiyi Eğitim Bir Sen'den aldı

Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yetki ile sendika belirleme işlemi sona erdi. Yetki alan sendika ise 1oy farkla Didim Eğitim-Sen temsilciliği oldu.

Sendika 20.05.2021, 00:35
Eğitimsen 1 üyeyle yetkiyi Eğitim Bir Sen'den  aldı

Eğitimsen +1 üyeyle yetkiyi aldı Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yetki ile sendika belirleme işlemi sona erdi. Yetki alan sendika ise Didim Eğitimsen temsilciliği oldu. Didimde en çok üyeye sahip olan Eğitimsen ikinci sırada gelen Eğitim Birseni bir üye fazlalığı ile geride bırakarak, yetkiyi alan sendika oldu.

Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde, yetkiyi aldıklarını duyuran Didim Eğitimsen Temsilcisi Belkıs Kahraman, "Bugün alanda etkili sendika olan biz Eğitim Sen Didimde yetkiyi de tekrardan almış bulunmaktayız. Haklarımızı korumak, dayanışmayı güçlendirmek, mücadeleyi büyütmek için; Eğitim Sende örgütlenmeyi tercih eden her bir üyemizle daha da güçlendiğimizi belirterek, bundan sonraki süreçte toplumsal ve tarihsel sorumluluğumuzun bilincinde çalışmalarımıza devam edeceğimizi bildiririz." dedi.

"Değişim +1 ile başlar"

Kahraman, açıklamanın devamında "Eğitim Sen olarak evrensel değerleri savunurken; değişik din, mezhep, inanç ve dünya görüşünden insanların gerçek anlamda eşit yurttaş olarak kabul edilmesi, devletin bütün inançlara eşit mesafede ve tarafsız olması yönündeki taleplerimizde ısrarcıyız. Laik, kamusal, bilimsel, demokratik, parasız eğitim hakkı, eşit, özgür ve demokratik yaşam için bir aradayız. Ve biliyoruz ki; her birimiz bu kocaman puzzle da her birimiz birer parçasıyız. +1 in ne ifade ettiğini bugün hepimiz görmüş olduk. Değişim +1 ile başlar. Bu kişi Eğitim Sen çatısı altındaki herkestir, biz olabilme bilincindeki herkes +1dir. Etkili sendika olarak yetkiyi de tekrar almanın haklı ve onurlu sevincini yaşamaktayız. Tüm Türkiyede hakettiğimiz yetkiyi elde edinceye kadar, örgütlenme çalışmalarındaki hassasiyetimiz devam edecektir. Ve biliyoruz ki en büyük yangınlar için bile bir kıvılcım yeter. Ve tüm Türkiye için de neden bu kıvılcım buradan, Didimden, bizimle başlamasın..?" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
19°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:09
İkindi 17:09
Akşam 20:44
Yatsı 22:35