Kamu işveren tarafı hayatın gerçekleriyle örtüşecek bir zam teklifi ile masaya gelmelidir.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerine ilişkin yaptığı açıklamada ''Pazarlıkların son aşamasına geldiğimiz bu süreçte kamu işveren tarafının, kamu çalışanlarının yıllar süren mağduriyetine son verecek adımlar atmasını, memur ve emeklilerimizi bilhassa hedeflenen enflasyon oranında zam sarmalından kurtaracak ve hayatın gerçekleriyle örtüşecek bir zam teklifi ile masaya gelmesini bekliyoruz.'' dedi.

Sendika 10.08.2023, 21:36
Kamu işveren tarafı hayatın gerçekleriyle örtüşecek bir zam teklifi ile masaya gelmelidir.

KAHVECİ açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Memur ve emeklilerimizin 2024-2025 yıllarındaki mali ve özlük haklarına ilişkin olarak gerçekleştirilen toplu pazarlık sürecinde, kamu işveren tarafı 14 Ağustos Pazartesi günü kamu görevlilerinin geneline ilişkin taleplerin değerlendirmesini gerçekleştirecek ve sonrasında da kendi teklifini sunacak.

Aileleriyle birlikte 25 milyonluk büyük bir kitlenin gözü kulağı kamu işveren tarafının teklifinde olacak. Kamu çalışanlarının ve emeklilerimizin yıllardır çözüme kavuşmayı bekleyen yüzlerce talebi bulunuyor. Kamu çalışanları, büyük bir umutla kamu işveren tarafının teklifini ve toplu sözleşme masasından çıkacak sonucu bekliyor.

Kamu çalışanları, hakkaniyete ve liyakate dayalı, kadrolu ve güvenceli bir kamu personel sistemi içinde piyasa gerçekleriyle bağdaşan, kendisi ve ailesinin rahatça yaşamasına yetecek bir ücrete kavuşmayı fazlasıyla hak ediyor.

Her zaman ve her şart altında kamu hizmetlerini en iyi şekilde sağlamayı amaç edinen çalışanlarımız, maaşları en fazla eriyen kesim olmaktan kurtulmayı, alım gücünün yükselmesi ve üzerindeki ekonomik yükün hafiflemesi için biriken sorunlarının çözülmesine yönelik olumlu ve yapıcı kararlar istiyor.

Pazarlıkların son aşamasına geldiğimiz bu süreçte kamu işveren tarafının, kamu çalışanlarının yıllar süren mağduriyetine son verecek adımlar atmasını, memur ve emeklilerimizi bilhassa hedeflenen enflasyon oranında zam sarmalından kurtaracak ve hayatın gerçekleriyle örtüşecek bir zam teklifi ile masaya gelmesini bekliyoruz.

Yorumlar (1)
Admin52 4 ay önce
alışanların maaş vergi dilimleri % 15'e sabitlenmeli, seyyanen zam maaş katsayısına eklenerek yeni zam oranları bunun üzerinden belirlenmelidir.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı