Kocaeli Erzincanlılar Derneği’nde Yunus Emre Ayaştı Başkanlığa aday

22 Temmuzda yapılacak olan Kocaeli Erzincanlılar Derneği’nde Yunus Emre AYAŞTI başkanlığa aday oldu. İşte detaylar..

Sendika 02.07.2022, 13:37 02.07.2022, 14:18
Kocaeli Erzincanlılar Derneği’nde Yunus Emre Ayaştı Başkanlığa aday

34 Yaşında olan Yunus Emre AYAŞTI genç olmasına rağmen yaptığı projeler ve çalışmalarla dernek başkanlığında etkili ve faydalı olacağı görünüyor.

Kocaeli Erzincanlılar Dayanışma ve 22 Temmuz Cuma günü yapılacak olan kongrede başkanlık için Yunus Emre Ayaştı ya vefat eden Dernek Başkanı Güven Perçem yerine başkanlığa seçilen Mehmet Akkılıç ile yarışacak. Kongre Kadıköy Mahallesi Bağdat Caddesinde bulunan dernek lokalinde yapılacak.

HEMŞEHRİLERİNDEN DESTEK İSTEDİ

Sosyal kişiliği ile ön plana çıkan Başkan Adayı Ayaştı, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, Erzincanlı hemşehrilerinden destek beklediğini ifade etti.

Yaklaşık 30 yıldır faaliyet gösteren Kocaeli Erzincanlılar Derneği’nin başkanlığına aday olan Yunus Emre Ayaştı, yaptığı açıklamada “Amacım Kocaeli’de bulunan tüm Erzincanlıları dernek altında toplayarak birlik beraberliği sağlayıp Kocaeli ile Erzincan arasında bağı kuvvetlendirmek” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Kendini de kısaca tanıtan Ayaştı, “2004 yılından beri Kocaeli’de ikamet ediyorum, lisans mezunuyum, halkla ilişkiler uzmanıyım, sağlık çalışanıyım, film festivali, fotoğraf yarışması ve gezi organizasyonları ile ilgileniyorum. Kocaeli’de bulunan Erzincanlı işadamlarının desteğiyle ve ileri gelen akil insanlarıyla hareket ediyorum. Kısa zamanda uzun yol alıp 12 ilçemizde yaşayan Erzincanlı hemşerilerimize ulaşıp birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendireceğim. Kongremizin şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyor üyelerimizden destek bekliyorum” dedi.

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı