Rıfat KAVAK'tan Milli Eğitim Bakanına Hodri Meydan!

Eğitim Bir Sen İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Rıfat KAVAK Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER'e "Madem Sınav Yapılmasını İstemiyordunuz, Hodri Meydan! Kaldırın da Görelim!" diyerek tepki gösterdi.

Sendika 15.08.2022, 13:04 15.08.2022, 13:15
Rıfat KAVAK'tan Milli Eğitim Bakanına Hodri Meydan!

Sosyal Medya Hesabından açıklama yapan KAVAK şunları söyledi: 

MEB Bakanı bir gazeteciye verdiği mülakatta “uzman öğretmenlik sınavını sendikalar istedi” açıklaması yanıltıcı ve iyi yönetilemeyen bir sürecin suçlusunu başkası yapma çabasının ucuz bir yöntemidir.

Sayın Bakan; Hodri meydan diyoruz. Madem ki suçlusu biziz. Kaldırın sınavı bizde tüm öğretmenler adına sizi alkışlayıp, tebrik edelim.

16 yıldır yapılmayan sınavı, 2006 yılından beri sınavın tekrarını istedik. Lakin geçen yıllar ve artan mağduriyetle son toplu sözleşmede 8 yılını doldurana uzman, 12 yılını doldurana Başöğretmenlik verilmesi konusunda talebimizi hükümete sunmuştuk. Bakanlık yetkilileri biz sadece uzmanlığı kendi branşında yüksek lisans yapanlara vereceğiz teklifine karşı çıktık.

Bakanlığa çağrımızı yeniliyoruz. Toplu sözleşmede ki talebimize olumlu cevap verin, sınavı kaldırın bizde sizi alkışlayalım. Öğretmenlik mesleğinin yıpratılmasına, yeterliliğini ölçen bir sınav haline dönüşmesine izin vermeyelim.

Rıfat KAVAK

EBS İSTANBUL 2 NOLU ŞUBE BŞK.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (3)
Muallim 2 ay önce
Tebrikler! Vurun masaya artık yeter....
Turgut Reis 2 ay önce
"Madem Sınav Yapılmasını İstemiyordunuz, Hodri Meydan! Kaldırın da Görelim!"
Tebrikler Rıfat başkanım.
Muhittin 2 ay önce
Şakasınız siz :)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı