Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş'tan maaş açıklaması

Yargıtay Sağlık-Sen Kongresi'ni İptal Etti haberleri üzerine bir açıklama yapan Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, çamur atma ve karalama maksatlı haberde yer alan Yargıtay kararının tartışmaya açık olduğu aşikardır dedi.

Sendika 15.01.2022, 22:59 15.01.2022, 23:13
Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş'tan maaş açıklaması

Sağlık-Senden yapılan açıklama şu şekilde:

Sağlık-Seni karalama maksadıyla çeşitli medya organlarında ve sosyal medyada ortaya atılan iftiralara dair Genel Başkan Semih Durmuş tarafından yapılan açıklama, şu şekildedir:

"Bugün bazı sosyal medya mecralarında ve internet sitelerinde "Yargıtay Sağlık-Sen Kongresini İptal Etti" başlığıyla, çamur atma ve karalama maksatlı bir habere yer verilmiştir.

Yargıtayın vermiş olduğu karar, iki yıl önce yapılan, Tüzük Tadili Kongresinin esasına ya da içeriğine ilişkin değildir.

Yargıtay kararı tamamen Kongrenin çağrı usulüne ilişkindir.

Yargıtay, Kongre ilanını sendikamızın web sitesinde yayınlamak yerine, delegelere tek tek tebliğ yoluyla bildirilmesi yönünde bir görüşe yer vermiştir.

Hali hazırdaki genel uygulamalar dikkate alındığında Yargıtayın bu kararının tartışmaya açık olduğu aşikardır.

Ayrıca, Yargıtayın vermiş olduğu haksız karar, henüz hukuken de kesinlik kazanmamıştır. Hukuki süreç devam etmektedir. Bu süreçte haklı itirazlarımızı sonuna kadar kullanacağız.

Gerçek budur ve bunun dışındaki her türlü haber, yorum ve iddia kamuoyunu manipüle ederek sendikamıza kara çalma amacından başka bir anlam taşımamaktadır.

Yargıtayın vermiş olduğu haksız karar vesilesiyle, maaş iftirasının yeniden gündeme taşınmış olması da algı operasyonunu yürütenlerin kötü niyetini ortaya koymaktadır.

Amaçlarının, şahsımı ve sendikamızı itibarsızlaştırmak, sendikal mücadelemize gölge düşürmek olduğu açıktır.

İftiranın ilk ortaya atıldığı zamanda beyan etmiş olduğum gibi asla iddia edildiği gibi bir maaş almıyorum. İddia edildiği gibi Genel Başkan olarak ne şahsım ne genel başkan yardımcılarımız ne de şube başkanlarımız kamuoyuna lanse edildiği gibi bir ücreti kesinlikle almamaktadır.

Haber ve yorumların altına iliştirilen sözde maaş tablosu ise müfterilerin kendi kafalarına göre oluşturdukları, iftiralarına destek amaçlı çarpıtma ve uydurmalardan ibarettir.

Kısacası, maaş hususunda ortaya atılan rakam ve oranların gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Başvuracağım hukuki tespit ve tekzip yollarıyla da atılan iftiraları, müfterilerin yüzüne vuracağım.

Sonuç olarak, süfli emellerle, sendikamıza ve şahsıma iftira atanlardan, mahkemeler nezdinde elbette hesap sorulacaktır.

Saygılarımla."

Yorumlar (2)
abc 5 ay önce
maaşını bordronu yayınla sen iftiraları engelle.Yargıtayın kararını tartışacaksak hukuk nerede kalıyor.
Salim 5 ay önce
Gidin o makamlardan yapmıştınız.milletin parasini yemek için çevirmediğinuz numara yok gidin terk edin oralari
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı