Sendika Başkanlarının Temmuz Ayı Zamlı Maaşları Dudak Uçuklattı !

Memura çerez parası şeklinde zammı reva gören hükümete karşı harekete geçmesi gereken sendikacıların temmuz ayı zamlı maaşları adeta dudak uçuklattı.

Sendika 09.07.2021, 23:09 09.07.2021, 23:39
Sendika Başkanlarının Temmuz Ayı Zamlı Maaşları Dudak Uçuklattı !

Ajanskamu-Özel Haber

Astronomik maaş zamları ve lüks makam araçları ile Türkiye’nin gündemine oturan Sendikalar kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor. 

Toplu sözleşmenin yaklaştığı şu günlerde sendikalarda yine maaş tartışması yaşanıyor. 

Özellikle yetkili sendika Memur Sene bağlı iş kollarında Profesyonel Sendikacılık furyasının son yıllarda artmasıyla birlikte bir çok üye sendikacı maaşlarını da tartışmaya açtı.

Uzun süredir kamuoyunda tartışılan sendikacıların maaşları, harcamaları ve temsil giderleri  gümdemden düşmüyor. Lüks arabalar ve  harcamalarla gündemden düşmeyen memur sendikalarının maaşları ile buradan bir çok kez çağrı yapmış ve bordrolarını yayınlamalarını istemiştik. 

Bu çağrılara sol sendikalardan cevap gelmiş ve bordrolarını yayınlamışlardı. Özellikle yetkili Sendika Memur Sene Bağlı iş kollarındaki genel başkan ve yöneticileri ile şube başkanları ise bu çağrıya sessiz kalmış ve bordrolarını yayınlamamışlardı.

Hatta Sağlık Sen Genel Başkanı Semih DURMUŞ bir yerel tv kanalında ısrarla sorulan soruları geçiştirmeye çalışmış ancak ısrarlar neticesinde, şimdiki değeri 2,5 milyon tl civarında olan Ultra lüks araca bindiğini doğrulamış, maaşını ise bir sendikacının alacağı kadar diyerek geçiştirmişti. 

Memur Sene bağlı Sağlık-Sende göreve yeni gelen yönetimin ilk işinini tüzük değiştirerek kendilerine ultra lüks audiler ve astronomik maaş zammı yapmaları skandalaı hafızalarda taptaze dururuken bu sefer de Sendkacıların Zamlıu Temmuz maaşları gündeme geldi.

Temmuz ayında toplu sözleşmeye göre yüzde 3 artı enflasyon farkı 5.45 ile toplamda 8.45 lik maaş zammı alan Memurları temsil eden sendikacıların aldıkları maaşlara da Temmuz zammı geldi. Sendikacıların Temmuz Maaş zammı ise dudak uçuklattı

İşte yetkili sendika Memur Sene Bağlı Sağlk Sen,Eğitim Bir Sen, Enerji Bir Sen, Diyanet Sen vb işkolundaki Sendika Genel Başkanları, Genel Başkan YArdımcıları  ve  şuıbe başkanlarının aldıkları zamlı temmuz maaşları: 

Memurların 2019 toplu sözleşmesine göre temmuz ayında Yüde 3+ enflasyon farkı yüzde 5.5 luk toplamda yüzde 8,5 luk maaş zammı  Temmuz zammı vergi dilimlerine hem de enflasyona kurban giderken,  sendika başkanlarının aldıkları maaşlar ise gelir vergisi diliminden muaf olmaktadır..

Toplu sözleşmede memurlara 500 ila 750 tl seyyanen zam istemeye hazırlanan Memur Senin düzeltmesi gereken tablonun, ilk önce , Profesyonel Sendikacı olarak aldıkları maaşlar olduğunu düşünmekteyiz.

Bu konudaki yorumu okuyucularımıza bırakıyoruz. 

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (8)
Tarkan Coşkun 3 hafta önce
Sözde dava imiş bu küçük adamların ki!
Müslümanlık iddiası çürüdü. Ali Yalçın ve avanesi martaval okumaya devam etsin. Yalakaları da alkış tutsun!
Hakan tarıkoğlu 3 hafta önce
Kamusen TürkSağlıkSen başkanı Önder Kahvecininde sıfır km audisi var.
Alp ve eren 3 hafta önce
Hakkım varsa haramdır.Ulan buçuk ali,tilat niye o koltuklara sıkı sıkı sarildınız ve memuru sattınız belli oldu.bu yemenin Bi de çıkarması vardir
Mehmet 3 hafta önce
Öyle bir exel tablosunu az buçuk bilen ilkokul öğrencisi de hazırlayabilir. Algı yapmayın resmi belgeniz varsa yayınlayın.
Mahmut Selim 3 hafta önce
Yorumları neden yayınlamıyorsunuz?
Mahmut Selim 3 hafta önce
KAMU-SEN’e bağlı TÜRK SAĞLIK-SEN’de aynısı. Başkan Önder Kahveci’nin AUDİ’si SIFIR kilometre üstelik
Vaybe 3 hafta önce
Diyorum hep bu sendikalardan kimseye hayır yok gelin hepsinden istifa edelim ama nerde sözde okumuşuz cahillik paçamızdan akıyor bunlar olmasa devlet daha çok zam verir çalışanına
Hamdi 3 hafta önce
Yazıklar olsun kimin eline fırsat geçerse hemen kendine yontuyor...kurum kuruluş sendika hepsi arpalık olmuş. İlksan da bile astronomik maaşlar alınıyor...
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08